Strona główna Sport Piłka nożna Zlekceważyli outsidera?

Zlekceważyli outsidera?

0

Dość niespodziewanym wynikiem zakończył się mecz 11. kolejki  piłkarskiej IV ligi dolnośląskiej pomiędzy siódmym do tej pory AKS-em Strzegom, a szesnastą Pogonią Oleśnica. Faworyzowani goście przegrali 1:2.

uniwersal futbol

Rywalizację lepiej rozpoczęli podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego, bo już w 9. minucie prowadzili po golu Sudoła. W miarę upływu czasu gra się wyrównała, ale żadna z ekip nie zdobyła bramki. Jeszcze w pierwszej połowie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić grający trener Krzyżanowski, a w drugiej połowie do grona kontuzjowanych dołączył Marszałek. Bez dwóch ważnych zawodników gra AKS-u nie wyglądała już tak dobrze jak w pierwszej połowie, co wykorzystali gospodarze. W 60. minucie wyrównali po strzale z rzutu wolnego, a kwadrans później wykorzystali „jedenastkę”, dzięki której wygrali 2:1 i niespodziewanie dopisali do swojego konta trzy punkty.

Pogoń Oleśnica – AKS Strzegom 2:1 (0:1)

AKS:  Kretkowski, Wiśniewski, Chmura, Sudoł, Marszałek, Traczykowski, Krzyżanowski, Buryło, Borkowski, Diduszko, Dobrowolski oraz Domradzki, Bobowski, Nitarski