Zderzenie z ciężarówką na skrzyżowaniu

Zderzenie z ciężarówką na skrzyżowaniu [FOTO]

19
PODZIEL SIĘ

Do zderzenia samochodu osobowego marki Opel Astra i ciężarówki doszło ok. godziny 9.00 na skrzyżowaniu ulic Esperantystów i Łukasińskiego w Świdnicy.

Aktualizacja: Jak informuje Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy, 84-letni kierowca Opla Astry, podczas manewru skrętu z ulicy Łukasińskiego w ulicę Esperantystów (w kierunku na Wałbrzych) wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym kierowcy Scanii. Na skrzyżowaniu jest awaria świateł. Kierowcę Opla strażacy musieli wycinać z samochodu. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Na miejscu zdarzenia ruch wahadłowy.

  Zdjęcia Anna Pawłowska

 • Misza

  84-letni kierowca
  Od czasu otrzymania prawa jazdy minęły 64 lata. Ciekawe czy zmienił się stan zdrowia kierowcy czy nadal jest tak samo sprawny jak 20 latek.

  • Waldi

   Mam pytanie kolego, czy 20 latki, pomimo swojej extra, jak twierdzisz, sprawności nie nie są sprawcami wypadków? Zdarzyło się, jak każdemu może się przydarzyć.

   • Wiesław

    Mi nie „zdarzyło” się tak jak każdemu wjechać pod ciężarówkę…

    • Obi von Kenobi ;-)

     a może ciężarówce ” zdarzy” się wjechać w ciebie …

     Oczywiście zaraz po wypadku, „udało się” uruchomić sygnalizację świetlną.
     Brawo 🙂

     • Wiesław

      Super… Wasze komentarze coraz bardziej inteligentne 😉 poziom plasuje się między PeŁo i eN. Czekaj zejdę na dół do tego poziomu… Jestem… Tez życzę Ci, tego samego. Ok wracam na górę 😉

    • Waldi

     Spoko. Jesteś młody, życie przed tobą. Ciężarówek nie brakuje na polskich drogach. A jak twierdzi poniżej adwersarz „tak jest” młodzi mają refleks, sprawność fizyczną, to kto wie może się na którąś załapiesz. Nie to, żebym ci specjalnie tego życzył.

   • tak jest

    Mieszasz dwie sprawy.
    Wypadek wynikający z brawury nieznajomosci przepisów nie ma nic wspolnego z wiekiem.
    Ale refleks, sprawnosc fizyczna podejmowanie decyzji, itp. są uzależnione od wieku i nawet najlepszy kierowca nie da rady.
    Badania psychotechniczne pod kątem prowadzenia pojazdów powinny być robione obowiązkowo po 60 te co 3 lata i co rok po 70 tce

    • Waldi

     Nie przekonałeś mnie. Polecam statystyki

     Na około 2000 wypadków, to właśnie kierowcy w wieku 18 – 59 lat przyczynili się do około 1627 wypadków. Z czego większość to grupa wiekowa 24 – 39 lat. Reszta to kierowcy 60+. Ci pierwsi (18-59) to są ci, którzy według twojej teorii nie wymagają badań, mają extra refleks, a co za tym idzie jeżdżą brawurowo, bezmyślnie i bez daru przewidywania sytuacji na drodze. Ponad to w statystyce zabitych, to kierowcy po 60-tce zabrali jedno życie w każdym wypadku. Ale ci super sprawni kierowcy z grupy 18 – 59 przyczynili się do śmierci 1880 osób. Jednak, jak widać, te dwie sprawy, wiek i brawura mają wiele wspólnego. Co tu mieszać? Nic tu nie mieszam. Wypadek to wypadek.

     • tak jest

      Na chwilę obecną nie ma takich badań, które mogłyby stwierdzić że ten czy inny, będzie jeździł brawurowo, można to określić statystycznie.
      W każdym wieku takich można spotkać. A jeśli na podstawie badań psychotechnicznych można stwierdzić brak odpowiednich zdolności do bezpiecznego prowadzenia pojazdów i co za tym idzie, uniknąć przynajmniej jednego wypadku, to jestem za!

 • Krzysztof Czarnecki

  Na skrzyżowaniu od rana jest zadyma. Nie ma policji, żeby pokierowała ruchem? Jest chyba jeszcze jakaś drogówka w Świdnicy?

  • antek

   Oczywiście że jest. Jeden patrol zapewne stoi na Orlenie abyś na tym pustkowiu nie jechał więcej niż 50 km/h a następny być może na Bystrzyckiej – jest z góry to i kierowcy lubią się rozpędzić. Zero wysiłku a budżet bogatszy. A kierowanie ruchem? Toż to odpowiedzialność

  • pisfan

   być może świdnicka drogówka jest zajęta innymi czynnościami służbowymi

   ew. wycina konfetti lub szyje skrzydła na kolejną szopkę

 • mirek4d1

  To była kwestia czasu, na skrzyżowaniu od kilku dni nie działa sygnalizacja i jest tam totalny haos. Mam wrażenie że niektórzy ludzie nie znają przepisów ruchu drogowego. Porażka.

  • Astro

   Nie chodzi o nieznajomość przepisów tylko o niską kulturę kierowców, jak się domyślam od Zawiszowa i z Łukasińskiego kolejki samochodów i nikt z głównej nie pomyśli żeby na chwilę się zatrzymać i rozładować ruch. A Pan z Opla przy skręcaniu w lewo miał sytuację nie do pozazdroszczenia przy tak ruchliwym skrzyżowaniu. Myślał że zdąży, niestety nie udało się.

 • Grzesiek

  Wszystko wskazuje na to że pan starszy który niedawno miał dzwona tym swoim czerwonym pierdzidełkiem dzisiaj wyjechał na ulice, widziałem go rano 🙂

  • Wiesław

   Naprawił tą plastikową zabawkę wyciągniętą w prost z zestawu dla lalek?

   • mm

    No to teraz w drogę, dalej po osiedlowych chodnikach. Ja nie wiem co on sobie wydumał, żeby jeździć tym po chodniku.

 • miss68

  100% wina policji powinni tam być punkt 7 i kierować ruchem tak jak robili to już niestety po kolizji .da się da

 • Inkwi

  Tak niebezpieczne skrzyżowanie i od kilku dni nie działa sygnalizacja świetlna. Za co płaci się firmom serwisującym sygnalizację skrzyżowań ??? Od piątku mogło tam zginąć wielu ludzi a Miasto umywa ręce – skandał i zwykły bandytyzm