Strona główna Sport Piłka ręczna Zawodnicy OHT Świdnica wystąpili w MP

Zawodnicy OHT Świdnica wystąpili w MP

0

Plejada znakomitych zawodników i zawodniczek z bardziej i mniej odległej przeszłości wzięła udział w piątej edycji Mistrzostw Polski mastersów w piłce ręcznej. W doborowym towarzystwie nie zabrakło świdniczan. Ekipa pod szyldem Oldboys Handball Team po raz pierwszy wystawiła zespoły w dwóch kategoriach wiekowych. Starsza drużyna była o krok od medalu!

oldboje

Turniej z udziałem ponad trzydziestu zespołów od 27 do 28 maja odbywał się w Krakowie. Rywalizowano w czterech kategoriach: żeńskiej powyżej 33 lat i trzech męskich: +35, +45 i +55 lat. Byli szczypiorniści Elmotu, Bel-Polu i ŚKPR-u wraz z przyjaciółmi zmontowali dwie drużyny. Zespół +35 w fazie grupowej przegrał z 8:14 z Zagłębiem Lubin oraz wygrał walkowerem 10:0 z Masters Puławy i awansował do strefy walczącej o lokaty 5-8. Tam świdniczanie kolejno ulegli Vive Oldboys Kielce (10:17), Chrobremu Głogów (11:16) i Pogoni Oldboys Zabrze (6:10) i ostatecznie w stawce dwunastu drużyn zajęli ósme miejsce. Mistrzem zostało lubińskie Zagłębie, a sportowym wydarzeniem turnieju była gra w Vive Mariusza Jurasika. Znakomity skrzydłowy zaledwie kilka dni wcześniej zakończył profesjonalną karierę i z marszu „wskoczył w buty” weterana.

W meczach grupowych kategorii +45 Handball Oldboys Team Świdnica pokonał 12:10 Zagłębie Lubin oraz przegrał 10:11 z Warszawianką i 7:18 z Pabiksem Pabianice. Świdniczanom zabrakło jednej bramki do zajęcia drugiego miejsca w grupie i awansu do strefy medalowej. Na pocieszenie pozostał mecz o piąte miejsce i zwycięstwo 9:6 z zaprzyjaźnionymi oldbojami Górnika Złotoryja. Mistrzem Polski zostali szczypiorniści Pabiksu Pabianice. W pozostałych kategoriach triumfowały zespoły Zgody Bielszowice (K 33) i Blach Prószyński Bochnia (M 50).

Turniej był bardzo udaną imprezą, tak pod względem sportowym jak i towarzyskim, bo nadarzyła się okazja do spotkania wielu znajomych sprzed lat – mówi Paweł Marszałek z ekipy OHT Świdnica. – Chcielibyśmy, żeby za rok takie mistrzostwa odbyły się w Świdnicy. Spróbujemy podjąć w tym celu stosowne kroki.

Na V Mistrzostwach Polski Masters świdnicki zespół reprezentowali (na boisku, trybunach lub w kuluarach): Karol Zając, Ernest Jarosz, Aleksandra Marszałek, Paweł Marszałek, Bogdan Pawlina, Wanda Pawlina, Grzegorz Niewiadomski, Krzysztof Kasprzak, Piotr Babiarz, Jacek Przenzak, Dariusz Piechurski, Jarosław Stefaniak, Radosław Grajek, Piotr Marek, Łukasz Trzósło, Adam Werner, Józef Wojciechowski, Marcin Lebiedziejewski, Danuta Zapart, Jacek Zapart, Elżbieta Madalińska, Edward Madaliński, Ryszard Sobków, Waldemar Antolak, Eliza Antolak, Agata Antolak.