Strona główna Polityka Zarząd powiatu z absolutorium

Zarząd powiatu z absolutorium

2

17 głosami za przy pięciu przeciw zarząd powiatu świdnickiego otrzymał dzisiaj od Rady Powiatu absolutorium za wykonanie budżetu z 2016 roku. Rok skończył się na plusie, ale mniejszym niż planowano.

Po stronie przychodów było ponad 138 milionów złotych (planowano 133 mln zł). Wydatki pochłonęły ponad 132 miliony. Planowano osiągniecie 11 milionów złotych nadwyżki, która miała zostać spożytkowana na wykup obligacji. Niższa o blisko 6 milionów złotych nadwyżka nie pozwala na ten manewr. Wykup został przesunięty na przyszły rok, ale niewykluczone, że ostatecznie zamiar zostanie zrealizowany w 2019 roku. Niższa nadwyżka jest wynikiem braku chętnych na powiatowe nieruchomości.

– W sumie w ciągu dwóch lat udało nam się pozyskać ponad 8 milionów nadwyżki. Te pieniądze pozwolą nam bez zaciągania kredytów realizować projekty związane z unijnym dofinansowaniem – mówi wicestarosta Zygmunt Worsa. Wykonanie budżetu skrytykowały kluby radnych Wspólnoty Samorządowej oraz PiS i ostatecznie głosowały przeciwko udzieleniu absolutorium.

/red./

Zdjęcia Artur Ciachowski

  • Joe Smith

    Zarzad komisaryczny bylby lepszy niz ten zarzad powiatu, ktory robi tylko tyle aby sie utrzymac przy wladzy. Splate dlugu odklada na nastepne lata, po raz kolejny nie wykonujac planu. W mormalnych wolnorynkowych warunkach juz dawno wszyscy zostali by zwolnieni a tak smiejac sie wyborcom w twarz w zaciszu swoich pokoi, pewnie trzymaja sie korytka.

  • Nikolaus

    W treści jest błąd. Jest: (planowano 133 mln zł), a powinno chyba być: (planowano 143 mln zł)