Zapalą świeczki przed sądami

Zapalą świeczki przed sądami

28
PODZIEL SIĘ

Przed Sądem Okręgowym w Świdnicy zapłoną świece. Kolejne osoby deklarują chęć włączenia się do akcji, zainicjowanej przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia Polska.

Stowarzyszenie zwróciło się z apelem: „W dniu 16 lipca 2017 R. postanowiliśmy się spotkać, by okazać jak bardzo ważne dla naszego Kraju są instytucje, których niezależność gwarantuje, że jesteśmy obywatelami demokratycznego państwa prawa.
Zapraszamy wszystkich, którym dobro naszej Ojczyzny leży na sercu, by przyłączyli się do nas i przyszli w najbliższą niedzielę o godzinie 21:00 pod siedzibę Sądu Najwyższego ze świecami. Stwórzmy łańcuch światła i czystych intencji. Bądźmy razem!”.

Inicjatorzy akcji proszą, by przynieść tylko świece i nie używać żadnych znaków czy emblematów. Inicjatywa spotkała się z odzewem internautów, którzy chcą włączyć się do akcji nie tylko przed Sądem Najwyższym. Świece mają zapłonąć także przed siedzibami Sądów Okręgowych.

Od środy w błyskawicznym tempie obie izby polskiego parlamentu, mimo sprzeciwu opozycji i bez żadnych konsultacji, przyjęło trzy ustawy: o Krajowej Radzie Sądownictwa, ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym. Nowe rozwiązania prawne podporządkowują sądy politykom będącym u władzy. Największe wpływy będzie miał minister sprawiedliwości, który jest jednocześnie Prokuratorem Generalnym. Prawo i Sprawiedliwość, które zainicjowało i przeprowadziło ustawy przez Sejm i Senat, przekonuje, że zmiana ograniczy „sędziokrację” i da większy wpływ na wymiar sprawiedliwości „suwerenowi”. Opozycja mówi o zamachu stanu i całkowitym podporządkowaniu wymiaru sprawiedliwości rządzącemu PiS-owi. Suchej nitki na rozwiązaniach nie zostawiają środowiska prawnicze i konstytucjonaliści.

Zmiany poparł także świdnicki poseł Wojciech Murdzek. Był w gronie 49 posłów-inicjatorów ustawy o Sądzie Najwyższym.

/asz/

 

 • Stanislaw Kotelko

  PiS uzasadnia swe działania potrzebą reformy sądownictwa. Faktycznie, reforma jest potrzebna, ale obecne działania nie mają z jakąkolwiek reformą odczuwaną przez obywateli nic wspólnego. To wyłącznie działania polityczne mające na celu podporządkowanie sądów partii rządzącej. Sąd Najwyższy np. zatwierdza wynik wyborów. Co będzie, gdy PiS przegra wybory? Sąd je unieważni… Takie ustawienie sądów jest typowe dla systemów totalitarnych, jak n.p. faszyzm czy komunizm. W systemie demokratycznym sądownictwo jest NIEZALEŻNE od wszelkich opcji politycznych.

  • Jan Wtorek

   Jesli te ustawy podpisze prezydent duda to bedzie koniec demokracji. Bo wtedy sędziowie podlegli PiS bedą miedzy innymi decydować o ważności wyborów .
   za posła Murdzka nam wstyd, do niedawna związany z PO a dzis nagle odwrót o 180stopni i antydemokratyczne zachowania.

  • Obi von Kenobi ;-)

   „Silne państwo musi mieć możliwość usuwania ze stanowisk nienadających się urzędników. Odnosi się to również do sędziów. Koncepcja nieusuwalności sędziów zrodziła się w obcym świecie intelektualistów, w świecie wrogim narodowi …” Nie, to nie w Polsce to Goebbels coś przypomina ? 😉

 • Nie usuwajcie konta!

  Czy można przy okazji zaprotestować przeciwko sędzinie świdnickiego sądu, która oddała mordercy-piratowi drogowemu prawo jazdy po zabiciu kobiety na przejściu dla pieszych, argumentując że jako czynny taksówkarz i tak by jeździł bez uprawnień?

  • Natalia

   Dobre i o to w reformie chodzi musi byc na nich bat.

   • Młody

    Bat na kogo ? Na sędziów? To ma być reforma czy dyktatura jednej osoby? Droga Natalio rozumiem twoje zafascynowanie PISem rozumiem też nienawiść twoja do wszystkich którym się w życiu ułożyło natomiat prosze o jedno ogranicz sie do 2 wpisow pod jednym tematem bo sprawiasz innym ból .

    • Natalia

     Tak mlody i tu nie chodzi o nienawisc tylko o przyzwoitosc gdzie malwersantow sie chroni a zwyklych ludzi sprowadza sie do
     wiezienia ,ze ukradl batonik za 4 zl . Cala ta kasta to sa pogrobowcy siegajacy stalinizmu . Bol tylka to maja tacy co dotarlo do nich , ze zloty wiek dla nich sie konczy Amen.

     • Siostra Bernadetka

      Za kradzież batonika za 4 czy za 534 jednako powinni łapu użynać kobieto droga.
      Czekaj jak ci ktoś świśnie ostatni grosz to poczujesz jak to fajnie.
      Złodziej jest złodziej.

     • Violetta Ostrowska

      Od lat nas uczą przykładem że ,, jak kraść to miliony” i wypierać się w żywe oczy! Nawet jeśli ich złapią za rękę , to wyprzeć się własnej ręki i szukać kozła ofiarnego. Uczciwie to najwyżej ofiarą USTAWKI zostaniesz

     • Siostra Bernadetka

      Niektórzy straszliwie cierpią że się nie nakradli 😀

   • daro

    Objawy te same Natalko .

 • Majkel

  Mam nadzieję, że dostaną mandaty za zaśmiecanie chodnika i powodowanie zagrożenia pożarowego w miejscu publicznym.

  • Natalia

   Ja tez.

  • Siostra Bernadetka

   Nic nie dostanę bo sobie przed świeczuszką klęknę i jeszcze krzyżyk położe albo na klacie taki drewniany znad drzwi od teścia powieszę i go pro do kompletu. Zobaczymy czy kto podskoczy. 😀

   Ci ty myślisz Misiu że tylko pisie są przebiegłe?

   • YES

    no ale to sie wtedy imprezka o charakterze religjnym zrobi-jak sekundnica we Warszawie-a drabinki i stołeczka nie potrzeba? i ze pińcet policjantów do ochrony? a jak wpadnie pewien radny z krzyżem co to go na pewnym skwerku ustawic nie może? będzie sie działo-jest świeczuszka-jest impreza!

    • Violetta Ostrowska

     A nie może sobie tego krzyża na swoim podwórku ustawić , tylko nam wszystkim podkłada ?! Jak by se tak postawił u siebie , toby se mógł za wzorem ,,nauczyciela” gnaty wyprostować po tej imprezie !( jemu bardzo potrzebny a nam wcale)

    • Siostra Bernadetka

     Duża jestem taborecika nie potrzebuję a skoro inni hucpy religijne urządzają to czemu ja mam się podkładać pod pałę albo wyrok skoro też mogą się krzyżykiem przysłonić 😉
     Trza się uczyć a nie ciągle d. nadstawiać.

 • fecet

  „Nadzwyczajna kasto ludzi” spoczywaj w pokoju. Wyrazy współczucia. Zapalmy znicz [*]

 • Natalia

  A nie lepsze gromnice…….. Kasto nadzwyczajna .

  • Siostra Bernadetka

   O tak, gromnica wpisuje się w moją koncepcję.

   • daro

    W twoją napewno .

    • Siostra Bernadetka

     Hehe, ty to chyba ciężkie zahamowania masz 😀

 • K.Karol

  Do wszystkich nazywających sędziów kastą a przedstawicieli innych partii elitą oderwaną od koryta….te ustawy wprowadzane przez ludzkich panów zmienią jedynie formę wyboru sędziów, będzie ona teraz całkowicie dyktowana przez partię rządzącą. Więc „kasta” nadal będzie, tylko z nadania PiSowców. Będą sędziowie sterowani z Nowogrodzkiej, którzy będą równie niezawiśli co Prezydent Duda niezależny…ale do was i tak to nie trafi, bo w TVPiS powiedzieli inaczej…

  • YES

   …nie będziesz miał ziobrów cudzych przede mną…-prezes

 • Arkadiusz Polanski

  Nadzwyczajna kasta _ koniec pewnej ery..

 • Violetta Ostrowska

  Cyt.,, Stwórzmy łańcuch światła i czystych intencji. Bądźmy razem!”. Fakt – politycznych ,,USTAWEK” nam nie trzeba. Część z nas wie jak to było gdy wszyscy musieli iść po linii KC PZPR. Kolesiostwo i korupcja. Szkoda że tak daleko teraz bruki szlifuję bo bym z gromnicą przybyła ! Razem może świeczki nie zapalimy ale ….pamiętam !

 • Violetta Ostrowska

  Minister Ziobro nazwał w TVP protestujących przeciwko ustawie „ludźmi, którzy nie mają pomysłu na siebie”.

 • mike

  Rozpalcie sobie duże ognisko przed sądem będzie wam cieplej i milej do rana spędzicie czas tylko w nocy nie kwiczcie ludzie chcą spać.