Strona główna Sport Lekkoatletyka Zacięta walka o awans na szczebel powiatowy

Zacięta walka o awans na szczebel powiatowy

0

Młodzi sportowcy zdobyli pierwsze punkty na inaugurację sportowego „Współzawodnictwa szkolnego 2016-2017”. W piątek, 16 września na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się sztafetowe biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjalnych.

biegi

Najpierw o godz. 11.00 na starcie stanęły dziesięcioosobowe drużyny podstawówek. Zawody rozpoczęły dziewczęta, gdzie praktycznie od samego początku na pierwsze miejsce wysunęła się sztafeta SP 4 do końca nie oddając już prowadzenia. Walka o drugie i trzecie miejsce trwała do ostatniej zmiany pomiędzy dziewczętami „szóstki” i „ósemki”. Ostatecznie zawodniczki SP 6 wywalczyły wyższy stopień podium. Podobnie przebieg rywalizacji wyglądał u chłopców. Tutaj wygrała sztafeta SP 6 prowadząca od samego początku biegu. O drugie miejsce do końca rywalizowali zawodnicy „jedynki” ze sztafetą SP 8. O godz. 12.30 na starcie stanęli gimnazjaliści. W kategorii dziewcząt do ostatniej zmiany nie było wiadomo, kto zostanie zwycięzcą. Decydującą była tu ósma zmiana, gdzie zawodniczki Gimnazjum nr 3 wyprzedziły sztafetę „czwórki” zajmując pierwsze miejsce. Jeszcze bardziej dramatycznie wyglądała sytuacja w biegu chłopców. Praktycznie na każdej zmianie na prowadzeniu byli albo zawodnicy „jedynki” albo „czwórki” nie tracąc dużego dystansu do przeciwnika. Lepszą taktyką wykazała się ostatecznie sztafeta Gimnazjum nr 1 zwyciężając w imprezie.

Świdnickie sztafety oprócz walki o punkty do współzawodnictwa rywalizowały także o awans do finału powiatowego, do którego trafiły po dwa najlepsze zespoły. Finał powiatowych sztafetowych biegów przełajowych odbędzie się 30 września na stadionie w Żarowie.