Za dużo wypadków. Policja rusza „Razem na powiaty”

Za dużo wypadków. Policja rusza „Razem na powiaty”

6
PODZIEL SIĘ

Na drogach powiatu świdnickiego kierowcy mogą spotkać dzisiaj więcej niż zwykle patroli policyjnych. Ma to związek z działaniami pod nazwą „Razem na powiaty”. Policjanci z drogówki świdnickiej oraz wrocławskiej czuwać będą nad zapewnieniem bezpieczeństwa na tych odcinkach, na których dochodzi do największej liczby poważnych w skutkach wypadków.


Analiza stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu świdnickiego wykazała, że w pierwszym kwartale tego roku, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, zwiększyła się liczba zdarzeń drogowych w postaci wypadków i kolizji.

Stąd wspólna decyzja o  podjęciu dodatkowych działań prewencyjno – kontrolnych. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na trzeźwość kierujących, stosowanie się do ograniczeń prędkości, kwestii pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, respektowania przepisów o zachowaniu się kierujących wobec pieszych oraz prawidłowego poruszania się tych ostatnich po drogach.

Patrole spotkać można przede wszystkim na głównych ciągach komunikacyjnych, na których dochodzi do największej ilości poważnych w skutkach wypadków. Policjanci najczęściej kontrolować będą zachowania kierowców na drogach krajowych K5 i K35 oraz wojewódzkich DW382 i DW374.

W ostatnich dniach świdniccy policjanci prowadzili także inne akcje kontrolne. 12 maja skupili się na sprawdzaniu prędkości. Skontrolowali 59 pojazdów, ujawniając 28 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości przez kierujących. We wszystkich tych przypadkach skończyło się na nałożeniu mandatów karnych. Nie odnotowano przekroczeń prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym.

/Źródło KPP w Świdnicy/

 

 • Obserwator

  zakazac wjazdu do swidnicy pajacom z tablicami DDZ

  • AnkaH

   mam krótszy postulat: zakazać pajacom wjazdu do Świdnicy

  • Swidniczanin

   Ostatnio widziałem, jak pajac z tablicami DSW o mało nie potrącił prawidłowo jadącego rowerzysty, bo chciał zaszpanować (nie wiem przed kim) wyjeżdżając z piskiem opon z parkingu. Wnioski wyciągnij sam.

 • kostek

  Na kłopoty: „akcja”! Za dużo wypadków – akcja, za dużo włamań – akcja, za dużo chuligaństwa -akcja itp. itd
  Nie mają panowie policjanci ŻADNYCH innych pomysłów? A edukacja, a prewencja, a szkolenia, a NORMALNE służby w newralgicznych miejscach, a reagowanie WE WSZYSTKICH przypadkach łamania prawa, a RZETELNE pełnienie służby PIESZEJ w miejscach szczególnie zagrożonych? Nie chce się? To po cholerę mapy zagrożeń, namawianie społeczeństwa do współpracy? Chcecie „akcją” (doraźną podkreślam!) uspokoić swoje sumienie, czy przełożonych?
  Jak kołdra za krótka (czyt. mało policjantów) to nie róbcie wzmożonych akcji, bo później musicie gliniarzom oddać wolne w innym terminie i… kółko się zamyka!

  • Mieszkaniec

   A to Kostek nie wiesz,że statystyka jest królową nauk a w mediach pięknie to wygląda .

 • kostek

  Statystyka jest królową nauk… policyjnych!
  To niech nie pierniczą, że CHCĄ coś zrobić, tylko niech robią, a nie utyskują, że wredni kierowcy psują im słupki!