Strona główna Sport Piłka nożna Wysokie zwycięstwo w Radwanicach

Wysokie zwycięstwo w Radwanicach

0

W ostatnią niedzielę, 1 października kolejny mecz ligowy rozegrały seniorki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS Polonia Świdnica. Rywalem naszych trzecioligowych piłkarek był EKS Kolektyw Radwanice, który musiał uznać naszą wyższość, przegrywając na własnym terenie 0:4.

Od pierwszej minuty biało-zielone grały bardzo ofensywnie, przejęły błyskawicznie inicjatywę i długo utrzymywały się przy piłce. Polonistki szybko wyszły na prowadzenie. Już w 8. minucie gola zdobyła Kamila Kosior. Ta sama zawodniczka drugi raz wpisała się na listę strzelców w 23. minucie pokonując bramkarkę Kolektywu. Druga połowa nie zmieniła przebiegu spotkania. Gospodynie ograniczały się do rozbijania ataków, a próby wyprowadzania kontr były szybko zatrzymywane przez dobrze grającą świdnicką defensywę. Dobrze dysponowane tego dnia podopieczne Damiana Błaszczyka w pełni kontrolowały przebieg spotkania, lepiej operowały piłką i stworzyły wiele sytuacji bramkowych, które na gole zamieniły Paulina Leśniak oraz po raz trzeci tego dnia Kamila Kosior.

Dzięki tej wygranej polonistki wskoczyły na drugą pozycję w tabeli (13 punktów w 6 meczach – 4 wygrane, 1 remis i 1 porażka). Wyżej znajduje się obecnie tylko Ślęza Wrocław (15 punktów). Wielki faworyt rozgrywek – Orlik Jelenia Góra jest trzeci. Trzeba pamiętać, że piłkarki ze stolicy Karkonoszy mają na swoim koncie komplet punktów, ale rozegrały jak dotąd tylko 4 pojedynki.

Skład: Maciejewska, Sorota, Klasa, Furmaniuk, Morąg, Kassan (52’ Wełyczko), Leśniak, Furmankiewicz, Kosior, Garbacz, Sochacka (60’ Hajduk)