Strona główna Sport Piłka nożna Wysokie zwycięstwa Stali

Wysokie zwycięstwa Stali

0

Szósty zespół tabeli wałbrzyskiej klasy okręgowej Trojan Lądek Zdrój nie miał nic do powiedzenia w konfrontacji z walczącymi o „pudło” na koniec sezonu zawodnikami Stali Świdnica. Gospodarze zwyciężyli 7:1.

Drużyna prowadzona przez Tomasza Oleksego na prowadzenie wyszła już w 16. minucie. W polu karnym piłkę otrzymał Chrzan i ostatecznie wpakował ją do sieci. Świdniczanie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, ale nie ustrzegli się też błędów. W 35. minucie w sytuacji sam na sam z Kotem znalazł się jeden z zawodników Trojana, ale przegrał jednak starcie z naszym golkiperem. Wynik do przerwy ustalił Czernicki skutecznie kończąc szybką akcję miejscowych. Pewne zwycięstwo Stalówka zapewniła sobie w pierwszych kilkunastu minutach drugiej odsłony. Na listę strzelców wpisali się Chrzan, Salamon oraz Morawski i było już 5:0. Goście byli w stanie zdobyć chwilę później honorowego gola, ale nasi piłkarze nie zamierzali zwalniać tempa. Po trafieniach Majcherczyka i Morawskiego z rzutu karnego, Stal Świdnica pokonała Trojan Lądek Zdrój 7:1.

Stal Świdnica – Trojan Lądek Zdrój 7:1 (2:0)

Stal: Kot, Dec, Jędrasiewicz, Salamon, Kmieciak, Czoch (60’ Morawski), Sowa, Wilk, Czernicki, (60’ Madziała), Chrzan (65’ Dolecki), Majcherczyk (75’ Adamus)

Prawdziwym pogromem zakończył się mecz Ligi Dolnośląskiej Juniorów pomiędzy Strzelinianką Strzelin, a Stalą Świdnica. Podopieczni Bartosza Kuliga zrobili swojemu trenerowi fantastyczny prezent urodzinowy rozbijając na wyjeździe rywali aż 11:2.

Od początku spotkania rozgrywanego przy obfitych opadach deszczu na boisku dominowali świdniczanie. Nasza drużyna wyszła na prowadzenie w 18. minucie, kiedy to niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował jeden z obrońców rywali. Kolejne dwa trafienia dołożył Marcin Kusaj i było 3:0 dla Stali. Końcówka pierwszej części gry, to bardziej zdecydowane ataki miejscowych, które przyniosły w końcu efekt. Do przerwy Stal prowadziła 3:1. Po zmianie stron nasza dominacja nie podlegała już żadnej dyskusji, na listę strzelców wpisali się w drugich 45 minutach: Marcin Kusaj – 2 (w sumie 4 gole w spotkaniu), Skowroński, Kot, Pawela, Rosiak, Krzykalski i Tomasz Kusaj. Przeciwnicy odpowiedzieli zaledwie jednym trafieniem i przegrali ostatecznie 2:11.

Strzelinianka Strzelin – Stal Świdnica 2:11 (1:3)

Stal: Bazydło, Iwan, Turzański, T. Kusaj, Skowroński, Pawela, Rosiak, M. Kusaj, Osienienko, Krzykalski, Kaczorowki oraz Ł. Kot