Strona główna Sport Inne Wysokie wyjazdowe zwycięstwo naszych koszykarzy

Wysokie wyjazdowe zwycięstwo naszych koszykarzy

0

Po czwartą wygraną w tym sezonie sięgnęli koszykarze Franc Gardiner Polonii Świdnica. Podopieczni Mieczysława Młynarskiego pokonali na wyjeździe Chrobrego XXI Kłodzko 67:49.

Biało-zieloni byli zespołem wyraźnie lepszym, wygrywając trzy pierwsze kwarty. Przed ostatnią odsłoną na tablicy wyników było już 54:29 i jasne stało się, że nic nie odbierze już zwycięstwa ekipie ze Świdnicy. Rozluźnieni koszykarze Franc Gardiner Polonii ulegli w ostatnich 10 minutach 13:20, ale ostatecznie zanotowali pewny triumf w wymiarze 67:49. Najskuteczniejszym graczem meczu był Jakub Kołodziej, który zdobył blisko połowę punktów całej naszej drużyny.

Zwycięstwo podbudowało z pewnością morale drużyny i rozbudziło apetyty kibiców. W ramach 16. kolejki rozgrywek III ligi mężczyzn nasz zespół (przedostatnia lokata w tabeli) będzie gościł ostatni w ligowej stawce KKS Kobierzyce. Mecz odbędzie się w sobotę, 10 lutego – hala Zawiszów, godz. 17.00.

Chrobry XXI Kłodzko – Franc Gardiner Polonia Świdnica 49:67 (18:26, 4:15, 7:13, 20:13)

Polonia: Kołodziej 30, Soboń 15, Biernat 9, Soboń 6, Barea 4, Hałdaś 1, Kaczmarczyk 1, Połeć 1, Ozga