Strona główna Sport Piłka ręczna Wysoka wyjazdowa wygrana Szarych Wilków

Wysoka wyjazdowa wygrana Szarych Wilków

0

Bardzo dobrze zaprezentowali się prowadzeni przez trenera Grzegorza Garbacza szczypiorniści drugoligowego ŚKPR-u Świdnica. NAsi zawodnicy pokonali na wyjeździe Start Konic aż 29:17. Przypomnijmy, że dwa tygodnie wcześniej w Koninie poległ lider tabeli – AZS Zielona Góra. Dwa punkty zadedykowano kapitanowi zespołu, Piotrkowi Kijkowi, który świętował trzydzieste urodziny!

Świdniczanie wygrali dwunastoma trafieniami i było to ich dwudzieste drugie zwycięstwo w dwudziestym trzecim meczu. ŚKPR od pierwszych minut zdominował rywali i nie pozwolił im na zrealizowanie planu pokonania kolejnego faworyta. Gospodarze prowadzili tylko jeden raz – 1:0. Świetna gra w defensywie poparta bardzo dobrze dysponowanymi bramkarzami (Tomasz Wasilewicz obronił trzy, a Dariusz Bajkiewicz jeden rzut karny) zniwelowała atuty miejscowych. Pewne zastrzeżenia można było mieć do skuteczności. Po trzydziestu minutach było raptem 14:10. Druga połowa była już prawdziwym koncertem rozpędzających się z każdą akcją świdniczan.

Ostatecznie skończyło się na wyniku 29:17, a wisienką na torcie było ostatnie trafienie Mateusza Chabra ze skrzydła, który perfekcyjnie wykończył wrzutkę od Piotra Kijka. Kolejny raz z bardzo dobrej strony pokazali się młodsi gracze. Adam Chmiel zdobył cztery, a Sebastian Borowski dwa gole. Najskuteczniejszy był natomiast dwa razy starszy od nich Andrzej Brygier. Doświadczony prawoskrzydłowy aż dziewięć razy trafił do bramki Startu! Kolejne dwa mecze ŚKPR rozegra na własnym parkiecie. Za tydzień, 8 kwietnia z Tęczą Kościan, a 22 kwietnia, absolutny szlagier sezonu z AZS-em Zielona Góra.

Przystąpiliśmy do tego meczu podwójnie zmobilizowani, bo wiedzieliśmy, że niedawno punkty straciła tutaj Zielona Góra. Kluczem do zwycięstwa była gra w obronie. Już dawno nie zagraliśmy w tym elemencie aż tak dobrze. Szkoda kilku niewykorzystanych szybkich ataków, ale nie miało to wpływu na wynik. Cieszy gra młodych, którzy coraz pewniej czują się w drużynie. To co robi nasz zespół w tym sezonie zasługuje na wielki szacunek. Są bardzo zdeterminowani. Czują, że robią to dla siebie i całego miasta – komentował Arkadij Makowiejew, wiceprezes klubu.

W naszej grze były jeszcze jakieś błędy, ale wszyscy na boisku bardzo sobie pomagaliśmy. I ja i Sebastian coraz lepiej czujemy się grając ze starszymi kolegami. Nie traktują nas zresztą jak „młodych”. To zwycięstwo to specjalny prezent dla Piotrka Kijka, który obchodzi dzisiaj urodziny – dodał młody zawodnik Adam Chmiel.

Start Konin – ŚKPR Świdnica 17:29 (10:14)

ŚKPR: Wasilewicz, Bajkiewicz – Brygier 9, Chmiel 4, D. Kijek 3, Dębowczyk 3, Bieżyński 2, Borowski 2, P. Kijek 2, Rzepecki 2, Chaber 1, Piędziak 1 Czerwiński

Poprzedni artykułBogusław Wołoszański nagrywa sceny w Jaworzynie Śląskiej [FOTO]