Strona główna Sport Inne Wysoka wyjazdowa porażka świdnickich koszykarzy

Wysoka wyjazdowa porażka świdnickich koszykarzy

0

Piątą porażkę w tym sezonie zanotowali koszykarze III-ligowego Franc Gardiner Polonii Świdnica. Podopieczni trenera Mieczysława Młynarskiego ulegli wyraźnie na wyjeździe ekipie WSTK Wschowa.

Rezultat meczu ustalony został w pierwszej połowie. Na otwarcie nasi zawodnicy zdobyli tylko 7 punktów przy 16 „oczkach” miejscowych. Również druga kwarta należała do koszykarzy z województwa lubuskiego, którzy zwyciężyli 28:16 i na przerwę schodzili przy wyniku 44:23. Po zmianie stron pojedynek się wyrównał, ale zespół WSTK w pełni kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Ostatecznie na tablicy wyników było 80:58 dla gospodarzy. Na półmetku sezonu świdniczanie z trzema wygranymi i pięcioma porażkami znajdują się na siódmej pozycji w stawce dziewięciu drużyn.

WSTK Wschowa – Franc Gardiner Polonia Świdnica 80:58 (16:7, 28:16, 20:21, 16:14)

Polonia: Kołodziej (16), Sieńko (14), Soboń (7), Kaczmarczyk (5), Okraszewski (5), Hałdaś (4), Ozga (4), Biernat (3), Barea, Pełka, Słobodzian, Poradzisz