Strona główna Sport Piłka nożna Wysoka wygrana dziewczyn Polonii-Stali

Wysoka wygrana dziewczyn Polonii-Stali [FOTO]

0

Po zeszłotygodniowej porażce w Jeleniej Górze nasze piłkarki podejmowały na własnym terenie ostatnią drużynę tabeli III-ligi KS Zdrój Jedlinę Zdrój. Niespodzianki nie było, spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem zawodniczek Damiana Błaszczyka.

31

Polonistki od pierwszej minuty przejęły inicjatywę jak przystało na faworytki tego pojedynku. Na pierwsze trafienie nie musieliśmy długo czekać, bo już w 4. minucie Paulina Krakowska wykorzystała niefrasobliwość bramkarki Zdroju i wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie. W 15. minucie Dominika Sochacka stanęła oko w oko z bramkarką z Jedliny i było już 2:0. Trzecia i czwarta bramka była autorstwem Julii Morąg, która dwukrotnie wpisała się na listę strzelców. Ostatnią bramkę w tej części meczu zdobyła po raz kolejny Paulina Krakowska.

Po zmianie stron nasza drużyna nie zwalniała tempa. W pełni kontrolowała przebieg spotkania, dłużej utrzymywała się przy piłce i stwarzała sporo sytuacji podbramkowych. Jednak na szóstą bramkę musieliśmy czekać aż do 65. minuty, kiedy to precyzyjnym strzałem Julia Furmankiewicz pokonała bramkarkę z Jedliny. Ta sama zawodniczka kilka minut później podwyższyła rezultat spotkania na 7:0. Na 5 minut przed zakończeniem spotkania swojego pierwszego gola zdobyła 15-letnia Nikola Bernat, która pojawiła się na boisku 5 minut wcześniej i zanotowała swój debiut.

– Zasłużyliśmy w pełni na to wysokie zwycięstwo. Całkowicie zdominowaliśmy to spotkanie z czego bardzo się cieszę. Pierwszy raz występowaliśmy w roli faworyta i dziewczyny świetnie sobie z tym poradziły. Jestem zadowolony z postawy swojej drużyny i z tego miejsca chciałbym im mocno podziękować – powiedział po meczu trener Polonii-Stali Damian Błaszczyk.

Skład: Kanecka Anna, Sorota Dominika, Bizon Aleksandra, Skalska Karolina (67’ Prokopowicz Agata), Simlat Sylwia (41’ Wrońska Natalia), Kozak Sandra (70’ Bernat Nikola), Korzeniewska Kamila, Nalewajko Natalia, Morąg Julia (60’ Dobrowolska Sylwia), Krakowska Paulina (41’ Furmankiewicz Julia), Sochacka Dominika (50’ Górajewska Beata)

/Polonia-Stal Świdnica, FOTO: Łukasz Kufner/