Wykonawca skrzyżowania Wodna-Mieszka I wybrany

Wykonawca skrzyżowania Wodna-Mieszka I wybrany

6
PODZIEL SIĘ

Najprawdopodobniej na początku maja 2017 rozpocznie się gruntowna przebudowa skrzyżowania ulic Wodnej i Mieszka I w Świdnicy. Przetarg na wykonanie inwestycji wygrało konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów oraz ELBAS Andrzej Słodkowski. Obie firmy działają w Świdnicy.

Miasto na realizacje przebudowy przeznaczyło 1,7 miliona złotych. Zwycięskie konsorcjum zaoferowało cenę 1,34 miliona złotych. Był jeszcze jeden oferent, jednak jego propozycja przekraczała kwotę zarezerwowaną przez miasto.

Start modernizacji jednego z najbardziej kolizyjnych miejsc w Świdnicy uzależnione jest od zakończenia przebudowy ronda na ulicy Kopernika. Prace powinny zakończyć się 30 kwietnia. Kilka dni po wznowieniu ruchu wykonawca modernizacji skrzyżowania Wodna-Mieszka I przejmie plac budowy, ale najpierw wkroczą tam gazownicy i ŚPWiK. Na wymianę podziemnej infrastruktury wyznaczono sześć tygodni, z zastrzeżeniem, że jeśli pojawią się niespodziewane trudności, czas może zostać wydłużony, co ostatecznie może wpłynąć na termin zakończenia całej inwestycji. Na razie został on wyznaczony na 30 października 2017 roku. Kierowcy i mieszkańcy okolicy będą musieli uzbroić się w cierpliwość na co najmniej pół roku.

 Skrzyżowanie jest niezwykle kolizyjne i niebezpieczne, szczególnie dla pieszych. To trasa, którą pokonują dzieci do Szkoły Podstawowej numer 6 i Gimnazjum nr 4. Wchodzących na przejścia pieszych kierowcy często nie są w stanie dostrzec.

Wszystkie te niedogodności mają zniknąć. Skrzyżowanie zostanie rozbudowane o pas do lewoskrętu, będą 4, a nie jak obecnie 3 przejścia dla pieszych, nowe oświetlenie i co najważniejsze – sygnalizacja świetlna. Dodatkowo przy ul. Mieszka I powstaną dwie zatoki autobusowe z wiatami.

/asz/

 • Grzesiek

  Zakończenie przebudowy tego skrzyżowania obstawiam na 1 kwietnia przyszłego roku 🙂

 • antek

  Ciekawy jestem czy ktoś pokusił się o taką analizę – w jakie dni tygodnia dochodzi tam najczęściej do kolizji? W ciemno obstawiam że w czwartek 🙂

 • Ken Adams

  Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem by było tam rondo. Podobnie zresztą jak na krzyżówce Wodna / Kliczkowska. Nie wiem czy za mało miejsca jest tam na rondo czy co?

  • Maciej Miłosz

   Tak, za mało miejsca.

 • Astro

  Bez synchronizacji tej sygnalizacji ze skrzyżowaniem Wrocławska/Wodna czarno to widzę.

 • Han Ka

  Kolejne swiatla… ehhh. Na pas do lewoskretu jest miejsce a na rondo nie ma? 🙁