Strona główna Sport Piłka ręczna Wyjazdowy triumf ŚKPR-u z rezerwami Miedziowych

Wyjazdowy triumf ŚKPR-u z rezerwami Miedziowych

0

Czternaste zwycięstwo w piętnastym meczu w tym sezonie odnieśli piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. Szare Wilki wygrały dziś w Lubinie z rezerwami Zagłębia, a oprócz kolejnych dwóch punktów cieszą aż trzy drugoligowe debiuty juniorów z zespołu trenera Krzysztofa Terebuna.

ŚKPR

Adam Chmiel, Sebastian Borowski i Maksymilian Paleń spędzili na boisku od kilku do kilkunastu minut. Pierwszych dwóch wpisało się nawet na listę strzelców. W sumie ŚKPR wygrał dość pewnie, ale zwycięstwo zapewnił sobie dopiero w drugiej połowie. W pierwszej szwankowała skuteczność. Świdniczanie nie wykorzystali kilku sytuacji sam na sam, do tego bardzo słabo spisywali się na linii siódmego metra – w całym meczu wykorzystali tylko dwa z sześciu rzutów karnych. Lepiej gra układała się w drugiej części. W 44. minucie Szare Wilki odskoczyły na pięć goli (20:15). W końcówce na parkiecie zrobiło się nieco nerwowo. W ostatnich pięciu minutach oba zespoły grały w mocno uszczuplonych karami składach. Losy meczu były jednak już rozstrzygnięte. Teraz w rozgrywkach nastąpi dwutygodniowa przerwa. 11 lutego ŚKPR podejmie OSiR Komprachcice.

W naszej grze było dużo do poprawy, ale najważniejsze, że są dwa punkty. Jak to się mówi, zwycięzców się nie ocenia – powiedział po meczu wiceprezes klubu Arkadij Makowiejew. Gra w zespole seniorów to coś innego niż dotąd. Było lekkie zdenerwowanie, ale myślę że było w miarę ok. Z gry w obronie jestem zadowolony, w ataku mogło być lepiej – dodał młody zawodnik ŚKPR-u Sebastian Borowski.

Zagłębie II Lubin – ŚKPR Świdnica 25:28 (11:11)

ŚKPR: Wasilewicz, Bajkiewicz – D. Kijek 6, Brygier 5, P. Kijek 4, Chaber 3, Chmiel 2, Rzepecki 2, Piędziak 2, Bieżyński 2, Borowski 1, Czerwiński 1, Paleń, Dębowczyk