Strona główna Sport Piłka ręczna Wyjazdowa porażka ŚKPR-u

Wyjazdowa porażka ŚKPR-u

1

Po zwycięstwie nad AZS-em AWF-em Biała Podlaska wielu fanów szczypiorniaka w Świdnicy miało nadzieję, że „Szare Wilki” wkroczyły na zwycięską ścieżkę i nie zejdą z niej do końca sezonu, tym bardziej że czekały je potyczki z niżej notowanymi rywalami. Dziś zostały sprowadzone na ziemię i przegrały po słabej drugiej połowie z ASPR-em Zawadzkie 24:33.

Mecz zaczął się świetnie dla podopiecznych Krzysztofa Mistaka. Szybkie akcje i dobra skuteczność w ofensywie zaowocowały wysokim prowadzeniem 7:1 w 10. minucie meczu. W kolejnych akcjach do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Im bliżej końca pierwszej połowy, tym wynik był mniej korzystny dla świdniczan, którzy do przerwy roztrwonili przewagę. Po pierwszych 30 minutach mieliśmy remis 12:12. W drugiej odsłonie rywale stopniowo „odjeżdżali” naszym graczom. Kluczowy dla losów meczu okazał się okres gry między 40. a 45. minutą. Po 10 minutach drugiej połowy nasz zespół przegrywał dwoma bramkami. Chwilę później ta różnica wynosiła już 8 trafień. Strat nie udało się odrobić, a ŚKPR przegrał to spotkanie ostatecznie 24:33.

ASPR Zawadzkie ŚKPR Świdnica 33:24 (12:12)

ŚKPR: Wasilewicz, Olichwer, Szuszkiewicz (8), Kijek (4), Brygier (3), Orzłowski (2), Rogaczewski (1), Mrugas (1), gałach (1), Żubrowski (1), Olejniczak (1), Kaczmarczyk (1), Marciniak (1), Makowiejew, Pułka, Rutkowski