Strona główna Sport Piłka ręczna Wyjazdowa porażka ŚKPR-u

Wyjazdowa porażka ŚKPR-u

0

Na tarczy z Ostrowca Świętokrzyskiego wrócili w sobotę, 26 maja szczypiorniści Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Podopieczni trenera Grzegorza Garbacza ulegli na wyjeździe miejscowemu KSZO 24:30.

Wyjazdowa porażka kosztowała nas spadek na ósme miejsce w ligowej tabeli. Zwycięstwo miejscowych było jak najbardziej zasłużone. Rywale prowadzili niemalże od pierwszej do ostatniej minuty, pewnie zapisując na swoje konto komplet „oczek”. Po pięciu minutach na tablicy wyników było 5:1, a kwadrans później już 12:6. Szare Wilki rzuciły się do odrabiania strat, zmniejszając je o połowę (12:9). statecznie do przerwy było 16:12. Po zmianie stron gospodarze w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, wygrywając 30:24. W środę, 30 maja ostatni mecz ŚKPR-u w tym sezonie. Świdniczanie o godz. 18.00 podejmą w hali na Zawiszowie lidera – SPR PWSZ Tarnów.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – ŚKPR Świdnica 30:24 (16:12)

Najwięcej trafień: dla KSZO – Jakub Bulski, Damian Falasa – po 6; dla ŚKPR-u – Patryk Rogaczewski 8, Kamil Rogaczewski 6.