Strona główna Sport Piłka ręczna Wygrali z kandydatem do awansu

Wygrali z kandydatem do awansu

0

Drugie zwycięstwo odnieśli na parkietach III ligi seniorów aktualni mistrzowie Polski juniorów młodszych. Po wyjazdowej wygranej na inaugurację ze Śląskiem Wrocław, ŚKPR II Świdnica sięgnął po komplet punktów na własnym boisku w starciu z jednym z faworytów ligi – SPR-em Oleśnica.

Podopieczni trenera Krzysztofa Terebuna po ciekawym meczu i dramatycznej końcówce wygrali 28:27 (15:11). – Chłopaki zagrali bardzo dobrze. Był to chyba ich najlepszy mecz w tym sezonie – podsumował szkoleniowiec. ŚKPR II prowadził niemal przez całe spotkanie. Zaczęło się od 4:1. Potem goście kilka razy doprowadzali do remisu, ale pod koniec pierwszej części świdniczanie zbudowali przewagę kilku trafień i na przerwę schodzili z wynikiem 15:11. Dystans 3-4 goli utrzymywał się do 50. minuty. Wówczas rywale rzucili się do odrabiania strat. Na sześć minut przed końcem ŚKPR II prowadził już tylko jedną bramką (26:25). Dwukrotnie Adam Chmiel powiększał przewagę do dwóch goli, ale oleśniczanie też odpowiadali celnymi rzutami. W końcówce to gracze SPR-u Oleśnica mieli w rękach piłkę i stanęli przed szansą na doprowadzenie do remisu i rzutów karnych. Grający w osłabieniu ŚKPR dobrze jednak zagrał w obronie, a skutecznym zagraniem na trzy sekundy przed końcem popisał się Maksymilian Paleń.

ŚKPR II Świdnica – SPR Oleśnica 28:27 (15:11)

ŚKPR II: Jabłoński, Wiszniowski, Fluder – Chmiel 7, Starosta 7, Paleń 6, Kozak 2, Borowski 2, Ingram 1, Lepka 1, Pierzak 1, Wieczorek 1, Starowicz, Etel