Koncert rodzinny "Wiosenne Nutki"

  Koncert rodzinny „Wiosenne Nutki”

  0
  PODZIEL SIĘ
  Kiedy:
  29 Kwiecień 2017@12:00 – 13:30
  2017-04-29T12:00:00+02:00
  2017-04-29T13:30:00+02:00
  Gdzie:
  Klub Bolko
  plac Grunwaldzki 11
  Świdnica
  Polska
  Koszty:
  10zł/ 12 zł

  Świdnicki Ośrodek Kultury i Muzaza zapraszają 29 kwietnia na koncert rodzinny pt. „Wiosenne nutki dla naszych malutkich”. Występ będzie mozna zobaczyć o godzinach – 12.00 i 13.30 w Klubie Bolko w Świdnicy.
  „Wiosenne nutki dla naszych malutkich” to kolejny rodzinny koncert Gordonowski w Świdnicy przeznaczony dla rodziców z dziećmi do 7 lat. Tym razem zabrzmi muzyka poważna niemalże wszystkich epok, m.in. Mozarta, A. Vivaldiego, G.F. Haendla, Gershwina – w większości we własnych aranżacjach tworzonych na potrzeby koncertu. „Cztery pory roku” Vivaldiego, „Czardasz”, ale też „Prząśniczki” czy słynny „Summertime” to tylko niektóre z utworów z tego jakże ciekawego i bardzo zróżnicowanego repertuaru.

  Koncert realizowany jest w oparciu o teorię uczenia się muzyki profesora Edwina E. Gordona (University of South Carolina, USA). Celem tej metody umuzykalnienia jest kształtowanie języka muzycznego dzieci oraz wspieranie ich wszechstronnego rozwoju. Forma spotkania jest bardzo swobodna. Dzieci wraz z rodzicami siedzą na podłodze między muzykami i aktywnie uczestniczą w koncercie. Wykonawcy nawiązują kontakt z publicznością i zachęcają do wspólnego śpiewania, tańczenia i rytmizowania. Do współtworzenia i improwizowania zapraszamy najmłodszych słuchaczy z własnymi „instrumentami” (np. ulubiona grzechotka, dzwoneczki, bębenek, marakasy).

  Wśród wykonawców znajdą się goście z NFM we Wrocławiu, którzy na co dzień zajmują się edukacją muzyczną maluchów wg teorii uczenia się E.E.Gordona, a także warszawski kwartet smyczkowy The Sound Quartet oraz świdnicka MUZAZA.

  Bilety w cenie – 12 zł. normalny, 10 zł. ulgowy