Strona główna Sport Piłka nożna Włączyli wyższy bieg w drugiej odsłonie meczu

Włączyli wyższy bieg w drugiej odsłonie meczu

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica odnieśli bardzo przekonywujące, wyjazdowe zwycięstwo 2:0 na trudnym terenie w Oleśnicy. Nasi czwartoligowcy całkowicie zdominowali poczynania w drugiej części meczu, strzelając dwa gole i pewnie inkasując komplet punktów w starciu z miejscową Pogonią.

CSC_0829

Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis, na boisku było sporo nerwowej, szarpanej gry, a sytuacji bramkowych było niewiele. Sprawy zawodnikom obu ekip nie ułatwiał też potworny upał na boisku w Oleśnicy. W ostatnim kwadrancie pierwszej połowy zaczęła zaznaczać się nieznaczna przewaga świdniczan. Wojciech Szuba uderzył z 20 metrów z rzutu wolnego obok bramki, a nasz kapitan Grzegorz Borowy posłał piłkę obok dalszego słupka golkipera miejscowych. Znakomitą szansę mieli też rywale. Po zamieszaniu w polu karnym, Andrii Kozacheko wybił zmierzającą do naszej siatki futbolówkę.

Po zmianie stron na boisku dzieliła i rządziła już tylko jedna drużyna. Podopieczni Tomasza Oleksego i Mariusza Miętkiewicza znakomicie czytali grę gospodarzy, co rusz rozbijając ofensywne akcje oleśniczan i wyprowadzając zabójcze kontry. W 51. minucie mieliśmy pierwszą doskonałą szansę do objęcia prowadzenia. Robert Myrta minął obrońcę Pogoni i zagrał na piąty metr do Grzegorza Borowego, który uderzył niestety niecelnie. Dopięliśmy swego 4 minuty później. Wojciech Sowa dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a na dalszym słupku fantastycznie znalazł się Łukasz Kot strzelając głową na 1:0! Po godzinie gry było już 2:0, kiedy to składną akcję polonistów sfinalizował kapitan Grzegorz Borowy. Napór przyjezdnych trwał w najlepsze, bramkarz przeciwników obronił dwa strzały Myrty, a Oskar Łuszkiewicz po dobrej indywidualnej akcji posłał piłkę nad poprzeczką. Rezultat w tym pojedynku nie uległ już zmianie – Polonia-Stal Świdnica pokonała na trudnym terenie w Oleśnicy miejscową Pogoń 2:0.

Tradycyjnie w biało-zielonej ekipie na boisku pojawiła się cała rzesza młodzieżowców – utalentowanych zawodników świdnickiego klubu. Średnia wieku pierwszej jedenastki wyniosła niewiele ponad 21 lat, jesteśmy zdecydowanie najmłodszą drużyną w całej stawce. Na uwagę zasługuje debiut w biało-zielonych barwach 19-letniego Alana Mordasiewicza (wcześniej Górnik Wałbrzych), który z powodu urazu opuścił dwa pierwsze spotkania.

Pogoń Oleśnica – Polonia-Stal Świdnica 0:2 (0:0)

Polonia-Stal: B. Kot, Kozachenko, Klemiński, Salamon, Ł. Kot, Sowa, Szuba (84′ Mazanka), Jagieła (81′ Mordasiewicz), Borowy (89′ Gładysz), Łuszkiewicz (88′ Smutek), Myrta (75′ Filipczak)