Strona główna 0_Slider Walczymy w derbach powiatu: Victoria Świebodzice – Polonia-Stal Świdnica

Walczymy w derbach powiatu: Victoria Świebodzice – Polonia-Stal Świdnica [RELACJA LIVE]

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica mierzą się z Victorią Świebodzice w meczu 28. kolejki grupy wschodniej IV ligi. Świdniczanie walczą o siódme zwycięstwo z rzędu i zachowanie pozycji wicelidera tabeli! Przypominamy o częstym odświeżaniu strony.

Do rozpoczęcia meczu około 10 minut.

Skład Victorii: Chrebela, Błaszczak, Struski, Rojek, Andrzejewski, Słapek, Meges, Borowiec, Satyła, Grzesiak, Laskowski

Skład Polonii-Stali: Szczepaniuk, Kozachenko, Jędrasiewicz, Klemiński, Ł. Kot, Łuszkiewicz, Szczygieł, Szuba, Mazanka, Jagieła, Myrta

Rozpoczynamy spotkanie

Polonia-Stal dziś w mocno przemeblowanym składzie, brakuje kontuzjowanego Wojtka Sowy, a także Bartka Kota, Patryka Salamona i Michała Somali. Absolutny debiut w pierwszym składzie w drużynie seniorskiej zaliczają Maciej Mazanka (1999) i bramkarz Kacper Szczepaniuk (2000).

5′ – znakomite uderzenie z ponad 25 metrów. Wojciech Szuba zdejmuje pajęczynę z świebodzickiej sieci!!!

7′ – dwie wyborne okazje Myrty, zaczęło się od niecelnego uderzenia z 20 metrów, a następnie przegranego pojedynku z bramkarzem. Robert sprytnie podciął piłkę nad bramkarzem, ale ta przeleciała nieznacznie obok bramki.

11′ – lewą stroną przedzierał się Słąpek, dośrodkował w pole karne, ale tam futbolówka padła łupem świdniczan

13′ – Kozachenko efektownie przedryblował dwóch obrońców, ale jego podanie do partnerów było już niedokładne

15′ – Kozachenko bardzo dobrze przymierzył z 20 kilku metrów, z wielkim trudem interweniował jednak Chrebela

15′ – Szuba świetnie dograł do Szczygła, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił na 2:0!!!

21′ – świdniczanie cały czas kontrolują tempo meczu , praktycznie nie schodząc z połowy Victorii

21′ – Myrta uderza z 16 metrów obok bramki. Mogło być 3:0!

28′ – podanie z lewego skrzydła, Myrta na spalonym

31′ – Kozachenko przedzierał się lewą flanką, wrzuconą w pole karne piłkę wybijają obrońcy Victorii

34′ – Mazanka świetnie dogrywa na 6. metr do Myrty, ten mocnym uderzeniem trafia na 3:0!!!

40′ – gospodarze wciąż bez pomysłu na sforsowanie defensywy biało-zielonych, pojedyncze długie piłki na aferę, które nie przynoszą rezultatu

45′ – karny dla Świdnicy! Klemiński został sfaulowany w polu karnym, pewnie jedenastkę na gola zamienił Szuba. 4:0 dla Polonii-Stali!

koniec pierwszej połowy

rozpoczynamy drugą połowę

46′ – Myrta wychodzi oko w oko z Chrebelą, górą bramkarz Victorii

51′ – Szuba szukając trzeciego gola trafia w Myrtę, dobija Kozachenko, lecz piłka mija światło bramki

60′ – spadło tempo meczu, Victoria wciąż nie zagraża gościom, ale ataki tych drugich nieco straciły na sile

61′ – potężne uderzenie Jagieły z 18 metrów – piłka niewiele nad poprzeczką!

63′ – Białas zmienia Klemińskiego

65′ – Kopacz zastępuje Kota

68′ – Szuba z rzutu wolnego w mur, jeszcze poprawia, ale niedokładnie

72′ – dośrodkowanie z lewej strony boiska, Szymańczak strzela na 1:4!!!

79′ – Rojek pokonuje własnego bramkarza – 5:1 dla Polonii-Stali Świdnica!!!

81′ – Jagieła znalazł się w świetnej sytuacji, uderzył chyba za mocno i niecelnie!

85′ – piłka trafia pod nogi Myrty, który z wnętrza pola karnego strzela na 6:1!!!

koniec meczu – Świdnica wygrywa 6:1!