Strona główna Sport Piłka ręczna Udany weekend młodego ŚKPR-u

Udany weekend młodego ŚKPR-u

0

Za młodzieżowymi zespołami ŚKPR-u Świdnica bardzo udany weekend. Wszystkie nasze drużyny wygrały swoje mecze. Dobra passę rozpoczęli w sobotę chłopcy trenowani przez Ryszarda Pietrzykowskiego. Po pokonaniu przed tygodniem Śląska Wrocław, tym razem młodzi świdniczanie nie dali szans Siódemce Miedzi Legnica i na własnym boisku rozbili rywali 30:15 (17:8).

skpr-611

Wyrównana walka trwała do 11. minuty i stanu 8:7. Wtedy ŚKPR wrzucił drugi bieg i zdobył dziewięć bramek w rzędu. W drugiej połowie zespół jeszcze powiększył swoją przewagę, a trener Pietrzykowski mógł dać szansę gry niemal wszystkim swoim zawodnikom. – Na początku chłopcy za bardzo chcieli i przez to grali nerwowo, ale wziąłem czas i po nim zaczęli grać tak, jak należy – opowiada trener. Jako ciekawostkę warto odnotować, że w zespole Siódemki Miedzi najskuteczniejszy (9 bramek) był Jakub Będzikowski, bratanek drugiego trenera reprezentacji Polski.

ŚKPR Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 30:15 (17:8)

ŚKPR: Mirga, Karpiński – Zelek 11, Zając 6, Kaczmarek 5, Gołembiowski 3, Bober 3, Barcik 2, Leończyk, Harchala

W niedzielę śladem młodszych kolegów poszły dwa zespoły młodzików. Starsza drużyna trenera Krzysztofa Terebuna po meczu bez historii rozgromiła w Głogowie drugi zespół Chrobrego 39:20 (23:10), natomiast młodsza ekipa (trener Wiesław Iwanio) pewnie pokonała w Legnicy Siódemkę Miedź 19:15 (11:8). Mecz w Legnicy lepiej rozpoczęli gospodarze. Prowadzenie 2:0 zmobilizowało jednak świdniczan, którzy już w ósmej minucie wyszli na prowadzenie 3:2 i nie oddali go już do końca. Najwyższą przewagę (18:12) zanotowano w 46. minucie. – Ten zespół tworzy prawdziwy kolektyw. Chłopcy bardzo dobrze pracują i wykonują zalecenia taktyczne – podkreśla trener Iwanio,

Chrobry II Głogów – ŚKPR I Świdnica 20:39 (10:23)

ŚKPR: Matlęga, Wiszniowski – Chmiel 9, Marcinkowski 9, Starosta 3, Kopyciak 3, Trzpil 3, Kulon 2, Paleń 2, Wieczorek 2, Sokołowski 2, Zaremba 1, Etel 1, Schwartz 1, Koźmińczuk 1

Siódemka Miedź Legnica – ŚKPR II Świdnica 15:19 (8:11)

ŚKPR: Korbut, Zerka, Nosal – Szczepański 6, Kryśpiak 5, Fiłonowicz 3, Pietraszek 3, Bal 1, Wojewodzic 1, Mleko, Łach