Strona główna Sport Inne Udane starty kolarzy Karoliny

Udane starty kolarzy Karoliny

0

Z bardzo dobrej strony zademonstrowali się w ostatni weekend reprezentanci kolarskiej sekcji Karoliny Jaworzyna Śląska.

Ostatni weekend kwietnia kolarze zaliczyli do bardzo udanych, odnosząc kilka zwycięstw w wyścigach szosowych. W sobotę ścigali się na Kryterium Ulicznym o Puchar Karkonoszy w Cieplicach Zdroju wygrywając w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii żak na dystansie 3.8 km zwyciężyła Judyta Tonder. W wyścigu juniorów na dystansie 34.2 km pierwszy był Marcin Zarębski, a czwarty Jakub Bieliński. Także na pierwszym miejscu była Paulina Pastuszek w kategorii juniorek na dystansie 17,1 km. Igor Beker zajął piąte miejsce w mocno obsadzonym wyścigu juniorów młodszych na dystansie 22,2 km, a młodzik Hubert Borkowski ukończył wyścig z minimalną stratą do czołówki, ale był to jego pierwszy szosowy wyścig w rozpoczynającej się karierze.

W niedzielę kolarze z powodzeniem wzięli udział w Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim ze startu wspólnego w Chrząstowicach koło Opola. W wyścigu juniorów na dystansie 81 km piąte miejsce po ucieczce i pasjonującym finiszu z zawodnikiem gospodarzy zajął Marcin Zarębski. Jakub Bieliński wywalczył osiemnastą pozycję po taktycznej, dobrej jeździe, pomagając Marcinowi w osiągnięciu sukcesu. Igor Beker był bardzo aktywny na trasie o długości 54 km i zajął wysokie ósme miejsce w juniorach młodszych. W wyścigu młodzików początkujący Hubert Borkowski ukończył dystans 27 km, co było dla niego już dużym osiągnięciem. W klasyfikacji drużynowej Miejski Klub Sportowy Karolina Jaworzyna Śląska został sklasyfikowany na szóstym miejscu na dwadzieścia startujących klubów.