Strona główna Sport Piłka nożna Trzy punkty pojechały do Marcinkowic

Trzy punkty pojechały do Marcinkowic [FOTO]

0

Nie udało się piłkarzom Polonii-Stali Świdnica sięgnąć po piąte zwycięstwo w tym sezonie. Biało-zieloni ulegli na własnym terenie Sokołowi Marcinkowice 0:1.

Od początku mecz rozgrywany był w szybkim tempie, a swoje szanse mieli zarówno goście, jak i gospodarze. Najwięcej emocji w pierwszej odsłonie było w samej końcówce. Bardzo dobrymi interwencjami popisali się jednak bramkarze – Bartłomiej Kot oraz Patryk Janiczak. W 44. minucie faulowany w polu karnym był Tomasz Rudolf, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Kot znakomicie wyczuł intencje Igora Janika i obronił rzut karny. Pierwszy kwadrans drugiej odsłony należał do przeciwników. W 58. minucie jedyne trafienie w tym spotkaniu zanotował Patryk Kołodziński, skutecznie zamykając rzut rożny dla Sokoła. Świdniczanie walczyli do samego końca o odwrócenie losów pojedynku, ale ta sztuka im się nie udała.

Polonia-Stal Świdnica – Sokół Marcinkowice 0:1 (0:0)

Polonia-Stal: B. Kot, Jagieła, Salamon, Białas, Ł. Kot, Sowa, Somala, Łuszkiewicz (80′ Klemiński), Szczygieł (73′ Kozachenko), Tragarz, Myrta

/FOTO: Artur Ciachowski/