Strona główna Sport Pływanie Trzy brązy Rekina w Nowej Rudzie

Trzy brązy Rekina w Nowej Rudzie

0

Za nami I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików. Zawody przeznaczone dla pływaków w wieku 12 i 13 lat (strefa lubuska i dolnośląska) odbyły się w Nowej Rudzie. Na starcie znalazło się 227 zawodników z 21 klubów obu województw.

KS Rekin Świebodzice reprezentowali: rocznik 2005 – Emilia Cajzer, Szymon Bak, Mateusz Karniszewski, Igor Orłowski i Antoni Tokarski oraz rocznik 2004 – Julia Chryplewicz, Maria Kutyło, Mateusz Biełous i Gracjan Giezek. Zawodnicy podczas dwudniowych zawodów rywalizowali głównie na dystansach 100 i 200-metrowych. Najdłuższym dystansem z jakim zmagali się młodzi pływacy było 400 metrów stylem dowolnym.

Pierwsi starty rozpoczęli przedstawiciele stylu motylkowego. Na 100-metrowym dystansie reprezentowali nas chłopcy: Gracjan Giezek, Szymon Bak i Igor Orłowski. Po delfinistach pokazali się żabkarze: Emilia Cajzer, Maria Kutyło, Mateusz Biełous, Mateusz Karniszewski oraz Igor Orłowski, który wywalczył 3. miejsce, zdobywając brązowy medal. Po dystansach 100-metrowych przyszła kolej na 200 metrów w stylu grzbietowym. Dzielnie reprezentowali nas Julia Chryplewicz, która zdobyła brązowy medal, Maria Kutyło, Mateusz Karniszewski oraz Antoni Tokarski. Indywidualne starty zakończył dystans 400 metrów stylem dowolnym. W tej konkurencji reprezentowali nas: Emilia Cajzer, Julia Chryplewicz, Szymon Bak, Mateusz Biełous i Gracjan Giezek. Tradycyjnie rywalizację pierwszego dnia zakończyły sztafety mieszane. Rocznik 2004 startował w konkurencji 4 x 50 metrów stylem zmiennym. Nasza sztafeta w składzie: Giezek, Chryplewicz, Biełous i Kutyło zajęła 9. miejsce. Rocznik 2005 startował w konkurencji 4 x 50 metrów stylem dowolnym. Sztafeta w składzie: Orłowski, Karniszewski, Bak i Cajzer wywalczyła 6. miejsce.

Drugi dzień pływackich zmagań rozpoczęto dystansem 100 metrów w stylu dowolnym. W tej konkurencji wystartowali wszyscy nasi zawodnicy. Kolejna konkurencja 200 metrów stylem klasycznym i jedna świebodziczanka Emilia Cajzer. Po raz drugi podczas tych zawodów na starcie zameldowali się grzbieciści na dystansie 100 metrów. Wystartowali: Julia Chryplewicz, która kolejny raz zdobyła brązowy medal, Maria Kutyło, Mateusz Biełous, Mateusz Karniszewski i Antoni Tokarski. Ostatnia konkurencja indywidualna 200 metrów stylem zmiennym – Szymon Bak i Gracjan Giezek.

Na zakończenie drugiego dnia zawodów odbyły się starty sztafet. 12-latkowie startowali w konkurencji 4 x 50 metrów stylem zmiennym, natomiast 13-latkowie w konkurencji 4 x 50 metrów stylem dowolnym. Zostały wystawione te same składy sztafetowe, co pierwszego dnia. Jak zawsze rywalizacji sztafet towarzyszył bardzo duży doping zarówno pozostałych zawodników, jak i trenerów oraz rodziców. Nasze drużyny zarówno rocznik 2005, jak i 2004 wywalczyły 8. lokaty.

Nasi zawodnicy podczas zawodów w Nowej Rudzie wywalczyli trzy medale – wszystkie koloru brązowego, klasyfikując klub pod względem medalowym wśród 13-latków na 8. miejscu, a wśród 12-latków na 7. pozycji. Pływacy KS Rekin ustanowili mnóstwo nowych rekordów życiowych.