Szkolna liga lekkoatletyczna

    0
    PODZIEL SIĘ

    Młodzi lekkoatleci ze świdnickich gimnazjów rozpoczęli Szkolną Ligę Lekkoatletyczną. Młodzież sprawdziła swoje umiejętności w trzech konkurencjach technicznych skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem i czterech biegowych 100m, 300m, 600m, 1000m, sztafeta 4x100m.

    Każda szkoła wystawiła 15 osobową reprezentację. Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców najlepsze okazało się Gimnazjum nr 1, miejsca na podium zajęły także Gimnazjum nr 3 – drugie w obu kategoriach i Giumnazjum nr 2 – trzecie w obu kategoriach.

    Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, a drużyny z pierwszych miejsc reprezentować będą Świdnicę w Finale dolnośląskim we Wrocławiu 6 października.

    DZIEWCZĘTA :

    1. Gimnazjum nr 1 – 977 /6 pkt/

    2. Gimnazjum nr 3 – 893 /4 pkt/

    3. Gimnazjum nr 2 – 485 /3 pkt/

    CHŁOPCY :

    1. Gimnazjum nr 1 – 1206 /6 pkt/

    2. Gimnazjum nr 3 – 1015 /4 pkt/

    3. Gimnazjum nr 2 – 729 /3 pkt/

    4. Gimnazjum nr 4 – 668 /2 pkt/

    WYNIKI INDYWIDUALNE :

    DZIEWCZĘTA :

    100 M

    1. Patrycja Zienkiewicz – G1 /14,10/

    2. Paulina Cis – G3 /14,27/

    3. Ewa Szewczyk – G1 /14,88/

    300 M

    1. Paulina Kalinowska – G3 /48,75/

    2. Patrycja Stypuła – G1 /50,65/

    3. Aleksandra Godyla – G1 /51,85/

    600 M

    1. Monika Stanisz – G1 /1.59,00/

    2. Patrycja Pałka – G3 /2.01,26/

    3. Anna Gęsikowska – G3 /2.01,50/

    PCHNIĘCIE KULĄ

    1. Roksana Wąsowska – G1 /8,15/

    2. Magdalena Ponichtera – G2 /7,55/

    3. Paulina Łukjaniuk – G3 /7,30/

    SKOK W DAL

    1. Helena Sławińska – G1 /4,16/

    2. Ewelina Solarz – G1 /4,07/

    3. Angela Jóźwiak – G3 /4,03/

    RZUR OSZCZEPEM /nie klasyfikowany/

    1. Karolina Miecznikiewicz – G2 /20/

    SZTAFETA 4 x 100

    1. Gimnazjum nr 2 /62,62/

    DSQ – Gimnajzum nr 3 /59,97/

    DSQ – Gimnazjum nr 1 /61,98/

    CHŁOPCY

    100 M

    1. Grzegorz Mazurkiewicz – G1 /11,80/

    2. Dawid Dąbrowski – G1 /11,88/

    3. Andrzej Błażewicz – G1 /12,40/

    300 M

    1. Piotr Michalik – G1 /40,51/

    2. Piotr Kwiatkowski – G3 /42,12/

    3. Filip Żak – G1 /42,65/

    1.000 M

    1. Maciej Klag – G3 /3.02,45/

    2. Wojciech Grześków – G1 /3.04,26/

    3. Arek Łysoń – G3 /3.05,53/

    PCHNIĘCIE KULĄ

    1. Arek Szwedo – G1 /9,82/

    2. Kamil Rymsza – G3 /9,55/

    3. Jakub Kozłowski – G2 /9,51/

    SKOK W DAL

    1. Jakub Kiszczyszyn – G1 /5,63/

    2. Maciej Gutkowski – G2 /5,18/

    3. Kacper Sztendel – G4 /5,04/

    RZUT OSZCZEPEM

    1. Mateusz Kuchciński – G3 /30/

    2. Jakub Matacz – G3 /27/

    3. Daniel Bieżyński – G2 /24/

    SZTAFETA 4 x 100

    1. Gimnazjum nr 1 /49,65/

    2. Gimnazjum nr 3 /51,82/

    3. Gimnazjum nr 4 /55,36/

    4. Gimnazjum nr 2 /56,24/

    (OsiR)