Strona główna Sport Piłka nożna Szczygła patent na Bielawiankę. Derby regionu dla Polonii-Stali!

Szczygła patent na Bielawiankę. Derby regionu dla Polonii-Stali!

0

Kamilowi Szczygłowi – pomocnikowi Polonii-Stali Świdnica najwyraźniej leży zespół Bielawianki Bielawa. Jesienią nasz piłkarz zdobył zwycięskiego gola w Bielawie (1:0), w środę jego dwa trafienia dały biało-zielonym zwycięstwo 2:1 w Świdnicy!

Świdniczanie rozpoczęli od mocnego uderzenia, bo od gola zdobytego już w 6. minucie. Kamil Szczygieł zdecydował się na strzał zza pola karnego, a po chwili piłka zatrzepotała w sieci bramki strzeżonej przez Michała Skaśkiewicza. Gospodarze szukali swoich okazji na podwyższenie wyniku. Strzał Roberta Myrty złapał bramkarz Bielawianki, Kamil Szczygieł został zablokowany, a Andrii Kozachenko trafił bezpośrednio z rzutu rożnego w poprzeczkę. Zamiast dwubramkowego prowadzenia mieliśmy jednak remis. W 23. minucie futbolówka trafiła w polu karnym pod nogi Brazylijczyka Lucasa Marquesa Ribasa, a ten precyzyjnym uderzeniem pokonał Bartłomieja Kota. Od tego momentu do zdecydowanych ataków ruszyli świdniczanie, ale przez dłuższy czas nie potrafiliśmy trafić w światło bramki. Niecelne próby zanotowali Myrta oraz Szuba, ale w końcu nadeszła 41. minuta. Kamil Szczygieł po raz drugi znalazł rezeptę na bielawskiego golkipera strzelając z bliskiej odległości na 2:1.

Po przerwie podopieczni Tomasza Oleksego i Mariusza Miętkiewicza byli bliscy zdobycia kolejnych goli. Najbliżej celu był Krystia Jagieła, który przegrał pojedynek jeden na jednego z bramkarzem Bielawianki. W 70. minucie o krok od przełamania był Robert Myrta, lecz nasz napastnik nieznacznie chybił po podaniu od Jagieły. Przyjezdni dwukrotnie próbowali się odgryźć z rzutów wolnych – piłka mijała jednak światło bramki. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie – Polonia-Stal Świdnica pokonała Bielawiankę Bielawa 2:1 zachowując drugie miejsce w ligowej tabeli.

Na zakończenie warto zwrócić uwagę na świetną dyspozycję arbitra głównego – Kornela Paszkiewicz z KS Wrocław, który na co dzień prowadzi mecze I ligi. Z pewnością nie będzie to łatwe, ale miło byłoby oglądać więcej tak dobrze prowadzonych spotkań w naszej IV lidze.

Polonia-Stal Świdnica – Bielawianka Bielawa 2:1 (2:1)

Polonia-Stal: B. Kot, Kozachenko, Jędrasiewicz, Salamon, Ł. Kot, Sowa, Somala, Szczygieł (86′ Białas), Jagieła, Szuba, Myrta (77′ Łuszkiewicz)