Strona główna Sport Piłka nożna Szalony mecz w Lubaniu

Szalony mecz w Lubaniu [VIDEO]

0

Aż pięć goli padło w meczu Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych pomiędzy Łużycami Lubań a Polonią-Stal Świdnica. Co ważne po końcowym gwizdku arbitra, to poloniści podnieśli ręce w górę w geście triumfu. Podopieczni Michała Oleszczyka zafundowali sobie nerwówkę, zakończoną jednak golem na 3:2 w doliczonym czasie gry.

Prawdziwą huśtawkę nastrojów zafundowali nam moi podopieczni. Po bardzo dobrej pierwszej połowie, w której przeciwnik praktycznie nie zagroził naszej bramce, a my kontrolowaliśmy w pełni wydarzenia boiskowe, zbyt duże rozprężenie w przerwie spowodowało, że rywal szybko zdobył kontaktowego gola. Pozwoliło to gospodarzom uwierzyć w możliwość osiągnięcia korzystnego wyniku. Niestety dla nas tak też się stało na 10 minut przed końcem spotkania, kiedy to zrobiło się 2:2. Chłopcy pokazali jednak, że mają w sobie charakter do wygrywania i zaliczyliśmy zwycięskie trafienie w doliczonym czasie gry po strzale Kuby Cioska. Najbardziej cieszy to, iż drużyna pokazała, że udało się w ostatnich miesiącach wpłynąć na ich nastawienie do rywalizacji. Prawdopodobnie jeszcze niedawno tracąc drugiego gola staliby ze spuszczonymi głowami. Teraz potrafili stawić czoła takiej sytuacji i wkładając w ostatnie minuty maksimum zaangażowania, wręcz wyszarpaliśmy przeciwnikowi zwycięską bramkę i zainkasowaliśmy 3 punkty. Wierzę, że będzie to przełomowy dla moich zawodników mecz i pozwoli nam realne powalczyć o awans do I ligi wojewódzkiej. Cieszą minuty dwóch zawodników z rocznika 2003: Wiktora Dysia (debiut w LDJM) i Kacpra Stwchurskiego. Wraz z Bartkiem Dolińskim, który jest pewnym punktem naszej drużyny od początku tej rundy, mieliśmy na boisku w drugiej połowie aż trzech zawodników o dwa lata młodszych niż maksymalny dopuszczalny wiek w tej lidze. Do tego dziesięciu zawodników z rocznika 2002 pozwala z dużym optymizmem spoglądać na kolejny sezon – komentuje trener świdnickiej drużyny Michał Oleszczyk. Świdniczanie plasują się obecnie na drugiej pozycji w tabeli, ustępując miejsca jedynie Karkonoszom Jelenia Góra.

Łużyce Lubań – Polonia-Stal Świdnica 2:3 (0:2)

Gole dla Polonii-Stali: Mateusz Śmietana, Dorian Krakowski, Jakub Ciosek

Polonia-Stal: Doliński, Cząstka, Kopycki, Makówka, Sieradzki, Daras, Żukowski, Krakowski, Madziala, Śmietana, Ciuba oraz Stachurski, Dyś, Ciosek.