Strona główna Sport Siatkówka Świdniczanki najlepsze w strefie

Świdniczanki najlepsze w strefie

1

Siatkarki reprezentujące Gimnazjum nr 1 w Świdnicy okazały się najlepsze w turnieju finałowym strefy wałbrzyskiej, w którym wzięły udział cztery drużyny – zwycięzcy eliminacji powiatowych.

Świdniczanki okazały się bezkonkurencyjne, najpierw w półfinale pokonały drużynę Gimnazjum nr 1 z Ząbkowic Śląskich, a następnie w meczu finałowym wygrały z zespołem „jedenastki” z Wałbrzycha. Wyróżniającą się zawodniczką Gimnazjum nr 1 w Świdnicy była Paulina Jewiarz. Nasza drużyna, prowadzona przez Annę Lis, reprezentować będzie Świdnicę w finale dolnośląskim 20 marca, który odbędzie się w Głogowie.

Niemniej udany był start zawodniczek Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Nasze siatkarki pewnie zwyciężyły w rozgrywkach międzyszkolnych w finale strefy wałbrzyskiej. Bez straty seta drużyna Ekonomika wygrała swoje spotkania, w półfinale z III LO z Ząbkowic Śląskich i w meczu o pierwsze miejsce pokonując zespół II LO z Dzierżoniowa. Teraz podopieczne Wojciecha Ząbka czeka wyjazd 14 marca do Jawora na finał Dolnego Śląska.