Strona główna 112 Świdniccy policjanci mają oko!

Świdniccy policjanci mają oko!

6

Zostawili w tyle funkcjonariuszy z całego województwa. Policjanci ze Świdnicy okazali się najlepszymi strzelcami podczas mistrzostw w Jaworze.

policjanci 3

117 zawodników z 39 drużyn wystartowało w IV Mistrzostwach Strzeleckich Policjantów województwa dolnośląskiego, zorganizowanych przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, Wydział Kadr i Szkolenia KWP we Wrocławiu a także Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego i ZG NSZZ Policjantów.

W zawodach, rozegranych 12 września 2014 r. w Jaworze udział wzięły 3 – osobowe drużyny policjantek i policjantów z Dolnego Śląska oraz gościnnie – drużyna z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze oraz niemieckiej policji z Gorlitz. Funkcjonariusze rywalizowali na strzelnicy sportowej LOK w Grzegorzowie w pobliżu Jawora. Turniej rozegrany został w trzech konkurencjach – strzelaniu dokładnym, szybkim i dynamicznym z broni służbowej P-99. Dodatkową konkurencją w tym roku był „ZŁOTY STRZAŁ” Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze – czyli oddanie jednego strzału do tarczy oddalonej o 25 m.

Tegoroczne mistrzostwa zostały zdominowane przez dwóch zawodników. Bezkonkurencyjna w kategorii kobiet i to zarówno drużynowo, jak i indywidualnie okazała się sierż. sztab. Magdalena Staniszewska ze świdnickiej Sekcji Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, która zwyciężyła w większości konkurencji. Policjantka ta zdobyła jednocześnie tytuł najlepszej zawodniczki IV Mistrzostw Strzeleckich Policjantów. Wśród panów dominował asp.sztab. Piotr Sienkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Drużynowo w kategorii mężczyzn zwyciężyli panowie z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Natomiast w kategorii kobiet zwyciężyły Panie z Wydziału Konwojowego KWP we Wrocławiu. Puchar o „Złoty Strzał” Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze trafił w ręce podkom. Piotra Jarosa z Komendy Policji w Świdnicy.