Świdnica dołącza do Światowego Strajku Kobiet

Świdnica dołącza do Światowego Strajku Kobiet

40
PODZIEL SIĘ

Byłyśmy razem z Polkami w październiku 2016 roku, będziemy też 8 marca 2017- mówi Violetta Mazurek i zapowiada legalny protest na świdnickim Rynku w ramach Światowego Strajku Kobiet. Manifestacji nie firmuje żadna partia ani stowarzyszenie. Do akcji Polek włączają się kobiety z 40 krajów.

Inicjatorem kobiecych manifestacji, wspieranych przez mężczyzn, jest oddolny ruch „Ogólnopolski Strajk Kobiet”. 8 marca, w Święto Kobiet panie chcą na różne sposoby zaprotestować przeciwko nierównościom i ograniczaniu wolności. Uczestnicy protestu będą demonstrować, maszerować, blokować drogi, chcą odejść od stanowisk pracy i bojkotować firmy, wykorzystujące seksistowskie reklamy.

Lista żądań jest tym razem bardzo długa. Kobiety chcą rzetelnej edukacji seksualnej w szkołach, utrzymania standardów opieki okołoporodowej, dostępu do in vitro, do badań prenatalnych najnowszej generacji, dostępu do nowoczesnej antykoncepcji i sterylizacji, likwidacji tzw. „klauzuli sumienia”, powołania niezależnej komisji ds. pedofilii w Kościele, wdrożenia konwencji antyprzemocowej, poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet (m.in. zabezpieczenia emerytalnego nieodpłatnej pracy kobiet).

LISTA ŻĄDAŃ

– Naszą marcową akcję w Świdnicy przeprowadzimy podobnie jak obie październikowe na Rynku. Trwa ustalanie ostatnich szczegółów i godziny. Protest będzie oficjalnie zgłoszony w Urzędzie Miejskim – informuje Violetta Mazurek.

Aktualizacja: Protest rozpocznie się o godzinie 13.00, 8 marca.

/red./

 

 • Wiesław

  „przeciwko równości płci” Czyli rozumiem, że teraz równouprawnienie nie jest już modne? Ech…

 • Natalia

  Kobieta ma inna role do spelnienia a meszczyzna inna takie prawo natury . Dali nam tzw. rownouprawnienie i co wyszlo . Meszczyzna nie zarobi na utrzymanie, kobieta tez musi pracowac bo nie starcza na byt , zmienia sie swiadomosc . Zrobiono z nas babochlopow. A gdzie czas na zycie rodzinne rodzenie dzieci. ? macierzynstwo dzisiaj jest przeklenstwem dla elit , troje dzieci dla nich to patologia ech duzo by pisac

  • Obi von Kenobi ;-)

   Meszczyzna x2 ?
   Według ciebie to kobieta powinna tylko rodzić i o nic nie zabiegać ?
   Nie masz żadnych innych aspiracji ?
   3 dzieci to patologia dla elity ?
   Dziecko …. ręce opadają …zmień kanał i znajdziesz mnóstwo ELIT, które posiadają kartę dużej rodziny i szczęśliwe pracujące kobiety!

   • Natalia

    Mlody swoje lata przezylam zmien plyte , kariere to robia celebrytki albo jak maja znajomosci to zalapia sie na dobra posade a reszta kobiet charuje w domu i w pracy , zeby zapewnic jaki taki byt . Kazdy ma wybor co chce robic Aspiracje a co to takiego to tylko wmowiono nam te bzdury . Dzieci i rodzina to podstawa i tego nikt nie zmieni . Wychowaja nam dzieci zlobki i nianie ? , kobiety sa zmeczone i co to jest szczescie jak matki nie ma caly dzien w domu. Takie tam kariery , ze rece opadaja tak Cie wytresowano o tym spelnieniu zawodowym.

    • Jasia Go

     Jeśli kryterium wieku byłoby wyznacznikiem życiowej mądrości, to w naszym starzejacym się społeczeństwie zylibysmy w pokoju i dostatku. 40-letnia matka alkoholiczka, która pozwala konkubentowi na przemoc domową nie jest na żadnej płaszczyźnie mądrzejsza od świeżo upieczonej mamy 25-latki, ktora dba o dziecko. Proszę sobie więc oszczędzić komentarzy o mlodzikach i przeżyciach, bo nie czynią one z Pani ani o ciut mądrzejszej od kogokolwiek. Temu trudnemu do zrozumienia zjawisku, jakim jest dążenie do rownouprawnienia my kobiety zawdzięczamy pismiennosc (u Pani akutrat gorszego sortu), ktora sprawia, że w ogóle może Pani tutaj czynić proby werbalnrgo ataku na coś, czego Pani nawet nie rozumie. Prawo do wypowiedzi jest kolejną niechlubną konsekwencją. A w końcu to, że za wypisywnie bredni nie dostanie Pani lania od męża, a jeśli do tego dojdzie, to mąż dzięki zasadom równego uprawnienia może być karany, to też jest zasługą tego głupiego równouprawnienia…

     • Natalia

      ….ale glupoty wypisujesz na swiecie nie ma nic rownego ,zycie jest roznorodne z natury albo sie to rozumie albo nie no i weszlas w sfere zachowan ludzkich a to juz zupelnie inna dziedzina a sortowac to mozna rzeczy a nie czlowieka ale taki poziom myslenia u Ciebie …..

     • Jasia Go

      Strefa zachowań ludzkich, jak to Pani ujęła, jest tym, co napędza dyskusję o równouprawnieniu. To w jaki sposób mężczyźni traktują kobiety, kobiety mężczyzn, kobiety siebie nawzajem jest podstawą sporu.Jeśli uważa Pani, że kobieta ma do odegrania jakieś kulturowe role i uważa Pani że te role definiują Pani jestestwo, to nic nie stoi na przeszkodzie by się Pani spełniała jako matka, gospodyni, opiekun rodziny. Rozumiem to i szanuję. Nie rozumiem natomiast, dlaczego cała reszta świata miałaby się temu podporządkować. W „feministycznej” wizji rzeczywistości jest miejsce dla gospodyń domowych, w Pani wizji rzeczywistości jest miejsce tylko dla nich (w dużym uproszczeniu). Rownouprawnienie daje możliwość dokonania wyboru.
      Różnimy się, ale nikt nie otrzymał od natury prawa do komenderowania innymi.

     • Natalia

      Czlowiek jest wolny i to trzeba uszanowac a zycie to wybory jednak nikt i nic nie zmieni natury zycia i tu sie jak najbardziej zgadzam a Toba . tylko taka refleksja kto to organizuje i za czyje pieniadze . Dobrze niech sie organizuja ale trzeba to robic madrze , wyjda pokrzycza i ktos na tym zbije kapital polityczny a pozniej bez efektu . Pozdrawiam myslace panie.

     • Majkel

      No i się zaczynają pyskówki i osobiste wycieczki, kiedy argimentów brak. Jak to u kobiet;) Kiedy ultra feminy zrozumieją, że takimi metodami większość kobiet odstraszają od przyłączenia się? Pani widzę piśmienna, ale z semantyką gorzej. Proszę wygooglać znaczenie słowa „werbalny”.

  • Wiesław

   Brawo! Temat wyczerpany! Są jeszcze Kobiety przez duże K w tym powalonym świece 😉

 • Majkel

  Jak cudnie. Panie oprotestują wszystko hurtem. I nie będzie niczego, jak u Kononowicza. A seksistowskie reklamy na ogół tworzą same kobiety: copywriterki, freelanserki i dyrektorki kreatywne zatrudnione w domach medialnych za niezłą kasę, że tak tylko napomknę…

  • Obi von Kenobi ;-)

   Jeśli nawet według Ciebie prawa kobiet to „wszystko”, to słusznie walczą o to „wszystko ” ! Brawo dziewczyny !

  • Jasia Go

   Bardzo trafne spostrzeżenie. Seksism jest tak powszechny, że wielu kobietom z trudem przychodzi sklasyfikowanie niektórych zachowań, jako jego objawów. Protesty służą między innymi temu, by zwrócić uwagę (również kobiet) na problem seksizmu i zachęcić do edukacji.
   Natomiast „na ogół tworzą same kobiety” brzmi tak ogolnikowo, jakby nie stały za tym żadne poważne badania statystyczne. Bo nie stoją, prawda? 🙂 argument wyssany z palca

   • Majkel

    Owszem, stoją. Jestem z branży.

    • Jasia Go

     Doskonale, wobec tego proszę o podlinkowanie. Chętnie poczytam 🙂

     • Majkel

      Jak pisałem – jestem z branży. Ja to widzę na żywo, co mam Ci podlinkować?

  • Natalia

   Tu przyznaje Ci racje .

 • iras

  Kobiety, kobiety!!!!!!!
  Macie rozne poglady, spierajcie sie , dyskutucjie!!!!!
  Ale badzcie solidarne!!!!!!
  TRZYMAJCIE SIE RAZEM !!!!

 • kolega

  Kosciol nie pozwoli.

 • Maciej Miłosz

  Dlaczego ciągle piszecie „kobiety”, „Świdnica”, jakby to ogół a nie faktyczny mały ułamek brał w tym udział?

  • Majkel

   Widzisz, jak indoktrynacja zadziałała? 😉

  • Krzysztof Czarnecki

   Bo to jest tryb pluralis majestatis: „My, Jan Kazimierz, król polski, wielki książę litewski, mazowiecki, pruski etc., etc., etc.”

  • Obi von Kenobi ;-)

   mały udział — zupełnie jak wyborców PIS w wyborach – a jednak wystarczył by ludzie w całej Polsce z niedowierzaniem patrzyli na to, co robi ” dojna zmiana”.
   Może to tak bardzo boli zawiedzionych sympatyków misiewiczów ….

   • Krzysztof Czarnecki

    Chcesz nam wmówić, że ta mała grupka na rynku to 30% mieszkańców Świdnicy?

   • Maciej Miłosz

    W umowie na wpis za 60 groszy jest zapis, że w komentarzu musi paść „PiS”?

    • Obi von Kenobi ;-)

     Ja to robię tylko i wyłącznie dla osobistej satysfakcji.
     Uwielbiam czytać nieudolne próby obrony głupich posunięć Miłościwie Nam Panującej Paranoi i Schizofreni.
     A widocznie robię to nieźle i celnie skoro takie osobniki jak Ty to drażni.
     Dziękuję :-))

     • Maciej Miłosz

      Czy drażni? Nie sądzę, raczej wywołuje zdziwienie, że nawet Ci za to nie płacą 🙂

 • Franek

  Powinno się to coś nazywać Światowy Strajk LEWACKICH Kobiet.
  Wtedy byłaby w tym jakaś prawda.

  Ciekawe, ile kobiet w Świdnicy weźmie udział w kolejnej lewackiej ustawce?
  I jaki to będzie odsetek wszystkich mieszkanek naszego miasta?

 • michbaner

  Pani Mazurek aspiruje do pierwszej feministki Świdnicy. Sama już pewnie dzieci urodziła, a namawia do aborcji inne kobiety. Domaga się wprowadzenia konwencji antyprzemocowej, nowoczesnej antykoncepcji i sterylizacji. Zapytam zatem czy Pani Mazurek też chce się wysterylizować skoro chce aby inne kobiety się sterylizowały ? Chcę zapytać te wszystkie Panie, które być może zjawią się na tym tzw proteście czy są one zmuszane, bite, terroryzowane, poniżane, upokarzane przez swoich mężów lub konkubentów ? A może zjawia się tez panowie, którzy są zastraszani, bici, terroryzowani, poniżani przez swoje żony lub konkubiny ?

  • Młody

   Mały , biedny człowieczku, ja będę i tak sobie myślę jak Ciebie życie skrzywdziło jakie Ty bzdury wypisujesz .

   • michbaner

    I to ma być odpowiedź ?

 • Franek

  Tak się zastanawiam, czy z zapowiedzi pani Mazurek „Manifestacji nie firmuje żadna partia ani stowarzyszenie” wynika, że tym razem nasza pani prezydent, posłanki N i PO nie będą się lansować przy okazji lewackiego strajku?

  • JAcenty

   Podobno Terlikowski się zapowiedział

  • K.Karol

   A czy posłanki i pani prezydent nie są kobietami?? Czy niezależnie od piastowanych stanowisk nie mają prawa się wypowiedzieć? „Kobieta w kuchni” to kobieta, a ta która z niej wyszła to już nie. Cóż za chrześcijańskie podejście, podobne do radnego Piaseckiego, który lał żonę, żeby ją nauczyć jak powinna chrześcijanka żyć…

   • JAcenty

    No każde zdanie odrębne od jedynie słusznej głoszonej z ambony ‚żony bądźcie poddane mężom’ jest lewactwem i będzie napiętnowane jako obraza majestatu.

    • Krzysztof Czarnecki

     Skąd wiesz, co jest głoszone z ambony, skoro nie chodzisz do kościoła?

     • JAcenty

      Przecież zawsze opowiadasz mi co było na kazaniu

     • Krzysztof Czarnecki

      Niby kiedy? Może jakiś przykład? Ale konkrety – daty, fakty, nie farmazony ze „Szkła kontaktowego”.

     • Obi von Kenobi ;-)

      Panie Krzysztofie ,
      Kiepskie ma pan poczucie humoru.
      Współczuję 🙂

     • JAcenty

      Miał zły dzień po prostu. Szef się wydarł, auto mu na parkingu obtarli, dostał wyciąg z konta w banku, a tu jeszcze taki obwieś na portalu się przytentegowuje….