Strona główna Sport Piłka nożna Stal pokonała mistrza klasy okręgowej

Stal pokonała mistrza klasy okręgowej

0

W ostatniej kolejce sezonu piłkarze Stali Świdnica zaprezentowali się bardzo dobrze pewnie pokonując cieszących się z awansu do IV ligi zawodników MKS-u Szczawno Zdrój 3:1.

Przez pierwsze 10 minut żaden z zespołów nie stworzył sobie klarownej sytuacji bramkowej. Było dużo niedokładności i fauli. Chwilę później dobrą okazję po małym zamieszaniu w polu karnym miał Chrzan, ale uderzył ponad bramką. W kolejnej akcji piłkarze Stali dobrze rozegrali piłkę na skrzydle, w efekcie Majcherczyk wykorzystał dokładne dogranie od partnera i lekkim, technicznym strzałem pokonał bramkarza gości. 10 minut później ten sam zawodnik wykorzystał dokładne dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry i strzałem głową podwyższył na 2:0. Potem gra przeniosła się w okolice środka pola, a żadna z drużyn do końca pierwszej połowy nie stworzyła zagrożenia pod bramką rywali. Do przerwy Stal prowadziła zatem różnicą dwóch goli.

W drugiej części gry piłkarze Stali jako pierwsi mieli dobrą sytuacje do zdobycia bramki, jednak bramkarz przyjezdnych wybił piłkę spod nóg Chrzana. W kolejnej akcji ponad bramką uderzył głową Wilk. Na kwadrans przed końcem po błędzie obrońców MKS-u Chrzan wyszedł sam na sam z bramkarzem gości i zdobył trzecią bramkę dla świdniczan. Długo nie cieszyliśmy się jednak z trzybramkowego prowadzenia, bo goście dosłownie kilkadziesiąt sekund później strzelili jak się okazało honorową bramkę. Stal miała jeszcze dwie okazje do podwyższenia wyniku, ten do końca meczu nie uległ już zmianie. Podopieczni Tomasza Oleksego na koniec sezonu pokonali mistrza okręgówki 3:1.

Stal Świdnica – MKS Szczawno Zdrój 3:1 (2:0)

Stal: Kot, Dec, Kmieciak, M. Kusaj, Czernicki, Salamon, Czoch, Wilk, Dolecki, Chrzan, Majcherczyk, oraz T. Kusaj, Adamus, Sikora, Ziobrowski