Strona główna Sport Piłka nożna Spisali się na piątkę z plusem!

Spisali się na piątkę z plusem! [FOTO]

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica przełamali w końcu klątwę Formacji Port 2000 Mostki i to w jakim stylu. Pięć dotychczasowych potyczek należało do rywali, ale ich passa została przerwana. Biało-zieloni ograli ekipę z gminy Świebodzin aż 5:1!

DSC_3970

W spotkanie znakomicie weszli gospodarze. Piłkę z prawego skrzydła dośrodkował Dariusz Filipczak, piłkę po strzale głową Grzegorza Borowego wybił z linii bramkowej kapitan Formacji Marcin Iwan, ale chwilę później dopadł do niej Igor Wargin i wyprowadził polonistów na prowadzenie. W kolejnych minutach gra przeniosła się do środkowej strefy boiska, brakowało strzałów i sytuacji bramkowych. W 30. minucie pierwsza groźna akcja portowców okazała się skuteczna. Szymon Kaźmierowski znakomicie przedarł się lewą stroną boiska, dograł do Kamila Kruszyńskiego, a ten pewnym strzałem z ośmiu metrów wyrównał rezultat spotkania. W końcówce pierwszej odsłony mieliśmy znakomitą okazję na drugie trafienie. Daniel Pawlak zapędził się daleko na połowę rywali i znalazł się oko w oko z bramkarzem, lecz przegrał tą konfrontację.

DSC_3996

Po zmianie stron mecz toczony był już tylko do jednej bramki. W 50. minucie w sytuacji jeden na jednego z golkiperem gości znalazł się Grzegorz Borowy, a następnie dograł piłkę do lepiej ustawionego Pawła Tobiasza, któremu nie pozostało już nic innego jak strzelić na 2:1. Biało-zieloni wciąż pozostawali w natarciu i cztery minuty później cieszyli się z kolejnego gola. Futbolówkę po strzale Kamila Szczygła odbił Robert Kuta, ale wskutek dobitki Łukasza Kota był już bezradny. W końcówce pojedynku jeszcze dwukrotnie wpisaliśmy się na listę strzelców. Najpierw celną główką popisał się Grzegorz Borowy, a rezultat meczu na 5:1 ustalił Michał Morawski popisując się skutecznym uderzeniem z wnętrza pola karnego.

Polonia-Stal Świdnica – Formacja Port 2000 Mostki 5:1 (1:1)

Polonia-Stal: B. Kot, Marszałek, Pawlak (58′ Łuszkiewicz), Salamon, Jaros, Tobiasz (52′ Morawski), Filipczak (77′ Ciuba), Szczygieł (70′ Gładysz), Ł. Kot, Wargin, Borowy

Formacja: Kuta, Iwan (62′ M. Juchacz), Ojikutu, Chałupka, Solarski, Kruszyński, Kramski, Stefanowicz (46′ Mycan), Zachara (83′ D. Juchacz), Kaźmierowski (78′ Piosik), Karmelita

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/