Strona główna 0_Slider Sparingowe zwycięstwo piłkarzy AKS-u

Sparingowe zwycięstwo piłkarzy AKS-u

0

W towarzyskiej potyczce dwóch czwartoligowców, AKS Strzegom pokonał na własnym terenie Polonię-Stal Świdnica 4:2. Tym samym przerwana została seria trzech wygranych sparingów świdniczan z rzędu.

Po pierwszej połowie chyba wszyscy byli zgodni. Piłką grali poloniści, ale gole strzelali strzegomianie i robili to ze stuprocentową skutecznością. Zaczęło się od nieporozumienia bloku defensywnego biało-zielonych, z którego skorzystał Kamil Sadowski trafiając do pustej sieci. Na 2:0 podwyższył Patryk Chrapek. Wydawało się, że z jego nie tak mocnym uderzeniem z 16 metrów bez trudu poradzi sobie Kacper Szczepaniuk, ale było inaczej. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Sadowski. Po zmianie stron świdniczanie przełożyli swoją przewagę na dwa gole. Oba z rzutów karnych strzelił Wojciech Szuba. Przy pierwszej próbie faulowany był Marcin Traczykowski, przy drugiej Kacper Matwiejko. W końcówce spotkania strzegomianie ustalili wynik końcowy na 4:2.

AKS Strzegom – Polonia-Stal Świdnica 4:2 (3:0)

Polonia-Stal: Szczepaniuk, Kozachenko, Białas, Salamon, Jagieła, Sowa, Szuba, Wilk, Traczykowski, Tragarz, Szczygiel oraz Klemiński, Matwiejko, Madej, Filipczak