Strona główna Sport Inne SP 6 w wielkim finale dolnośląskim!

SP 6 w wielkim finale dolnośląskim!

0

Jak burza przebrnęli przez finałowy turniej strefy wałbrzyskiej koszykarze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Zawody odbyły się w piątek, 3 lutego w Wałbrzychu. Świdniczanie pokonali dwa mocne ośrodki koszykarskie – z Wałbrzycha i Kłodzka.

Na co dzień grający w piłkę nożną (klasy sportowe pod opieką Polonii-Stali Świdnica) chłopcy z SP 6 Świdnica w półfinale zwyciężyli faworyzowany zespół z Kłodzka. Następnie w finale po bardzo emocjonującej końcówce wygrali dwoma punktami z faworytem całego turnieju – Szkołą Podstawową nr 28 Wałbrzych, w której realizowany jest program Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki. Tuż za podium znalazł się zespół z Ziębic. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Huberta Barcika z SP 6 Świdnica.