Strona główna Sport Siatkówka Sokół pokonany

Sokół pokonany

3

Siatkarki MKS-u Świdnica w ostatnim meczu ligowym rozgrywanym w 2012 roku pewnie wygrały z zespołem Sokoła Katowice 3:1.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia MKS-u 7:3 uzyskanemu głównie dzięki dobrej skuteczności w ataku. W kolejnych akcjach świdniczanki powiększyły prowadzenie, dzięki czemu mogły kontrolować przebieg seta, którego wygrały 25:15. Początek drugiej partii był już bardziej wyrównany. Od stanu 8:8  przyjezdne zdobyły 4 punkty z rzędu jednak w miarę trwania seta świdniczanki dochodziły do głosu i chwilę później przy stanie 16:17 miały tylko punkt straty do rywalek. Później oba zespoły na zmianę zdobywały punkty. Dzięki temu mieliśmy emocjonującą końcówkę, w której lepiej zaprezentował się nasz zespół wygrywając 25:21. Trzecią partię lepiej zaczęły gospodynie zdobywając nieznaczną przewagę dzięki błędom przeciwniczek. Katowiczanki szybko wyrównały i wyszły na prowadzenie 9:7. Po czasie wziętym przez trenera Leszczyńskiego gra naszego zespołu nie wyglądała lepiej. Zawodziła przede wszystkim skuteczność w ataku. Zawodniczki Sokoła umiejętnie to wykorzystały i wygrały trzecią odsłonę 25:22. Czwartego seta miejscowe zaczęły od prowadzenia 3:0. W miarę upływu czasu sukcesywnie powiększały prowadzenie. Nasz zespół był lepszy w prawie każdym elemencie gry i pewnie wygrał czwartą partię 25:15.

MKS Świdnica- Sokół Katowice 3:1 (25:15, 25:21, 22:25, 25:15)

MKS: Małodobra, Krusiewicz, Lizner, Sobolewska, Gancarz, Szczurek, N. Gezella, M. Gezella, Woźniak, Olczyk, Gabryańczyk