Strona główna Sport Piłka nożna Skuteczność do poprawki

Skuteczność do poprawki

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica zanotowali drugą porażkę z rzędu w rozgrywkach III ligi przegrywając na wyjeździe 0:2 z wyżej notowanym KGHM Zanam Polkowice.

24

Po spotkaniu goście mogli czuć spory niedosyt, a sami polkowiczanie podkreślali, że remis byłby jak najbardziej sprawiedliwym rezultatem. Niestety liczy się to co w sieci, a biało-zieloni po raz kolejny wykazali się indolencją strzelecką. W pierwszej części gry sam Kamil Kukla mógł zostać bohaterem spotkania, ale ze swoich kilku szans na gola, nie wykorzystał żadnej.

Rywale wynik meczu otworzyli już w 10. minucie. Karol Fryzowicz wrzucił piłkę w pole karne z prawego skrzydła, a akcję skutecznie zamknął najskuteczniejszy strzelec ligi Krzysztof Drzazga. Kilkadziesiąt sekund później mogło, a nawet powinno być 1:1. Kamil Kukla znalazł się oko w oko z golkiperem miejscowych, lecz z 5 metrów uderzył wprost w stojącego między słupkami Sebastiana Szymańskiego. Podopieczni Marcina Dymkowskiego dążyli do wyrównania, Iegor Tarnov uderzył minimalnie niecelnie, Kamil Kukla minął się z piłką będąc kilka metrów od bramki, a piłkę po strzale Mateusza Jarosa wybił z linii bramkowej jeden z polkowickich defensorów. W końcowych sekundach pierwszej połowy doskonałej sytuacji nie wykorzystali też miejscowi. Maciej Bancewicz przegrał bowiem sytuację sam na sam z dobrze interweniującym Aminem Stitou.

Po raz kolejny bramce przeciwników zagroziliśmy na poważnie w 60. minucie meczu. Wojciech Sowa przymierzył z rzutu wolnego z 25 metrów, a piłka przelatująca obok bezradnego golkipera KGHM Zanam uderzyła tylko w poprzeczkę. Kwadrans później gospodarze zmuszeni byli grać w dziesiątkę po bezpośredniej czerwonej kartce dla Ariela Famulskiego za uderzenie Dawida Gładysza. Świdniczanie dążyli do wyrównania, zaatakowali większą liczbą zawodników, ale nadziali się na kontrę wykończoną przez Krzysztofa Drzazgę. Gol z 83. minuty był już jego 7 trafieniem w tym sezonie!

KGHM Zanam Polkowice – Polonia-Stal Świdnica 2:0 (1:0)

KGHM Zanam: Szymański, Szymik, Wacławczyk, Fryzowicz, Dziedzina, Magdziak, Drzazga (86′ Kasiński), Bancewicz (88′ Karpiński), Famulski, Galas (73′ Karmelita), Szuszkiewicz

Polonia Stal: Stitou, Jaros (88 Skrypak), Salamon (46′ Luber), Sudoł, Truszczyński (82′ Morawski), Marszałek, Sowa (74′ Kohut), Borowy, Gładysz, Kukla, Tarnov