Strona główna Sport Piłka ręczna ŚKPR z kolejną porażką

ŚKPR z kolejną porażką

5

Zawodnicy ŚKPR-u Świdnica ponieśli piątą porażkę w tym sezonie. „Szare Wilki” przegrały po dramatycznej walce na własnym parkiecie z liderem I ligi Gwardią Opole 28:29.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości 4:2. W kolejnych akcjach świdniczanie utrzymywali kontakt z drużyną z Opola, ale to przeciwnicy przez większość pierwszej połowy byli z przodu o 1-2 bramki. W 13. minucie było 6:8. Trzy minuty później nasz zespół grał z przewagą jednego zawodnika, ale nie potrafił tego wykorzystać. W miarę upływu czasu gwardziści nieznacznie powiększyli swoją przewagę. W 23. minucie było 10:13, chwilę później po efektownej bramce Kijka ŚKPR miał już tylko jedną bramkę straty. W ostatnich minutach pierwszej odsłony rywale przeprowadzili kilka groźnych kontr. W efekcie po pierwszej połowie wynik brzmiał 13:16.

W drugiej części gry opolanie zdobyli 4 bramki z rzędu i po trafieniu Adamczaka prowadzili już 20:13. Do 47 minuty obie ekipy grały bramka za bramkę, a na tablicy wyników było 27:20 dla rywali. Wtedy kilka bramek z rzędu zdobyły „Szare Wilki” i po trafieniu najskuteczniejszego zawodnika meczu Mrugasa  było już tylko 26:28 i w końcówce czekało nas sporo emocji. Naszym zawodnikom udało się zdobyć jeszcze jedno trafienie, ale na doprowadzenie do remisu nie starczyło już czasu, ŚKPR przegrał po dobrym meczu 28:29.

ŚKPR Świdnica- Gwardia Opole 28:29 (13:16)

ŚKPR: Wasilewicz, Madaliński, Mrugas (12), Rutkowski (5), Rogaczewski (4), Żubrowski (2),  Szuszkiewicz (2), Piędziak (2), Kijek (1), Orzłowski, Olejniczak , Kaczmarczyk, Marciniak, Pułka