Strona główna Sport Piłka ręczna ŚKPR remisuje na początku sezonu

ŚKPR remisuje na początku sezonu

5

Za nami inauguracja sezonu 2012/2013 w pierwszej lidze piłkarzy ręcznych. Niestety nie najlepiej wspominać ją będą zawodnicy ŚKPR-u Świdnica, którzy na własnym parkiecie po niezbyt udanym meczu zremisowali 23:23 ze Szczypiornem Kalisz.

W pierwszych minutach meczu oba zespoły wykazywały się podobną skutecznością, a główne role odgrywali bramkarze. W 5. minucie było 2:3.  Chwilę później Mrugas doprowadził do remisu, który utrzymywał się przez dłuższy czas, głównie dzięki świetnym interwencjom Wasilewicza. W 13. minucie ŚKPR wyszedł na pierwsze prowadzenie 5:4 dzięki bramce Rogaczewskiego. 7 minut później  po trafieniu Mrugasa powiększyliśmy przewagę do 3 bramek – 9:6. „Szare Wilki” grały w osłabieniu po tym jak karę dwóch minut otrzymał Marciniak. Goście szybko wykorzystali tę sytuację zdobywając 8 i 9 bramkę po rzutach Krykowskiego, jednak ŚKPR ciągle utrzymywał jednobramkowe prowadzenie. Podopieczni Krzysztofa Mistaka schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem przy wyniku 13:11.

Drugą odsłonę spotkania świdniczanie zaczęli słabo i po czterech trafieniach z rzędu w wykonaniu Suskiego w 37. minucie meczu mieliśmy remis po 15. Dwie minuty później ŚKPR odzyskał prowadzenie. Po trafieniu Kijka było 17:16. Potem świdniczanie po raz drugi grali w osłabieniu po karze dwóch minut dla Rutkowskiego. Goście szybko wyrównali stan meczu po bramce Kuśmierczyka. Na szczęście formy z pierwszej połowy nie stracił Wasilewicz, dzięki czemu rywale nie wyszli na prowadzenie mimo gry w przewadze. W 46. minucie Piędziak nie wykorzystał karnego, ten sam zawodnik wyprowadził jednak chwilę później nasz zespół na prowadzenie 20:19. Na pięć minut przed końcem spotkania ŚKPR prowadził 22:21 po bramce Rutkowskiego. Następnie karę 2 minut otrzymał Orzłowski, Klugowski wykorzystał grę w przewadze doprowadzając do remisu 23:23. W ostatniej akcji piłkę mieli kaliszanie, jednak nie udało im się zdobyć bramki i mecz zakończył się remisem.

ŚKPR Świdnica- Szczypiorno Kalisz 23:23 (13:11)

ŚKPR: Wasilewicz, Rutkowski (5), Szuszkiewicz (5), Rogaczewski (4), Olejniczak (3), Mrugas (2), Orzłowski (1), Gałach (1), Piędziak (1), Kijek (1), Żubrowski, Kaczmarczyk, Marciniak, Pułka