Strona główna Sport Piłka ręczna ŚKPR nie miał litości dla rywala

ŚKPR nie miał litości dla rywala

1

Trzecie z rzędu zwycięstwo na parkietach I ligi szczypiornistów odnieśli piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. Dokonali tego pokonując na własnym parkiecie zespół ASPR-u Zawadzkie aż 36:21.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia ŚKPR-u 3:0. Od pierwszych minut dobrą formę prezentował bramkarz świdnickiego zespołu Wasilewicz. W kolejnych akcjach „Szare Wilki” powiększały prowadzenie. W 8. minucie po trafieniu Mrugasa było 7:1. Świdniczanie bardzo dobrze grali w obronie, dorzucając kolejne bramki, w efekcie w 20. minucie prowadzili aż 14:2. Do końca pierwszej połowy podopieczni Krzysztofa Mistaka kontrolowali to spotkanie wygrywając do przerwy 21:6. Do drugiej połowy nasi zawodnicy przystąpili z dużym komfortem psychicznym. Tylko jakaś dramatyczna niemoc mogła im odebrać zwycięstwo. Obie drużyny doszły do wniosku, że mecz jest rozstrzygnięty i rozluźniły szyki obronne. Do końca meczu świdniczanie utrzymali koncentrację i mimo wysokiego prowadzenia grali dynamicznie i ambitnie. Wygrali ostatecznie 36:21 odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu, co na parkietach I ligi do tej pory im się nie udało.

ŚKPR Świdnica – ASPR Zawadzkie 36:21 (21:6)

ŚKPR: Wasilewicz , Bajkiewicz, Piędziak (7), Mrugas (6), Rogaczewski (5), Szuszkiewicz (4), Żubrowski (3) Kijek (3), Olejniczak (2), Kaczmarczyk (2), Pułka (2), Gałach (1), Rutkowski (1), Orzłowski, Marciniak