Strona główna Sport Piłka ręczna Siódemka lepsza w szlagierze kolejki

Siódemka lepsza w szlagierze kolejki

0

Wszystko wskazuje na to, że na drugim miejscu zakończą fazę zasadniczą rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych gracze ŚKPR-u I Świdnica. Pierwszą lokatę należy zarezerwować dla Siódemki Miedzi Legnica, która po raz drugi wygrała bezpośrednie starcie dwóch najlepszych zespołów ligi.

W poniedziałek, 6 marca w hali przy ulicy Złotoryjskiej w Legnicy Siódemka pokonała ŚKPR 34:26 (16:14). Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie. Jeszcze w 46. minucie na tablicy wyników był remis 23:23. Końcówka wybitnie nie ułożyła się po myśli Szarych Wilków. Wcześniej walka była niezwykle zacięta. W pierwszej części prowadzony przez Krzysztofa Terebuna ŚKPR dwukrotnie odskakiwał na dwa gole (2:0, 10:8), ale do przerwy 16:14 prowadzili rywale. Po zmianie stron świdniczanie długo nie pozwalali rywalom rozwinąć skrzydeł, ale w końcu musieli uznać ich wyższość.

Siódemka Miedź Legnica – ŚKPR Świdnica 34:26 (16:14)

ŚKPR: Wiszniowski, Jabłoński, Korbut – Paleń 5, Kulon 4, Kopyciak 4, Starosta 4, Borowski 4, Chmiel 2, Etel 2, Zaremba 1, Kozak, Pierzak, Schwartz, Pierzak