Strona główna Sport Siatkówka Siatkarki Polonii znów za trzy punkty!

Siatkarki Polonii znów za trzy punkty! [FOTO]

0

Wciąż z kompletem punktów na boiskach grupy C II ligi znajdują się siatkarki MKS-u Polonia Świdnica. Drużyna prowadzona przez trenerów Mateusza Dąbrowskiego i Magdalenę Sadowską bez straty seta pokonała we własnej hali Impel II Wrocław.

Młode wrocławianki nie oddały jednak meczu bez walki. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 17:17. Później wyższy bieg włączyły gospodynie, które odskoczyły na dystans dwóch punktów (21:19, 23:21), by ostatecznie skończyć wynikiem 25:23. Druga odsłona rozpoczęła się od bardzo mocnego uderzenia naszych siatkarek. Biało-zielone wygrywały już 11:4, ale w mgnieniu oka potrafiły roztrwonić niemalże całą przewagę (14:13). Rywalki trzymały się blisko do stanu 22:21, lecz decydujące piłki znów lepiej rozegrały świdniczanki (25:22). Trzecia partia miała podobny przebieg… W pewnym momencie na tablicy wyników było 18:17 dla Polonii i znów miejscowe w najlepszym z możliwych momentów podkręciły tempo, zwyciężając 25:20, a w całym pojedynku 3:0!

Drużyna Polonii Świdnica awansowała w tabeli na drugą lokatę. Na szczycie z kompletem 9 punktów znajdują się już tylko zawodniczki Olimpii Jawor i naszej Polonii Świdnica.