Strona główna 0_Slider Siatkarki Polonii rozpoczynają II rundę play-off od zwycięstwa!

Siatkarki Polonii rozpoczynają II rundę play-off od zwycięstwa! [FOTO]

0

Świetnie drugą rundę fazy play-off o awans do I ligi rozpoczęły siatkarki MKS-u Polonia Świdnica. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej po istnym horrorze pokonały na własnym parkiecie Silesię Volley Mysłowice 3:2!

Początek spotkania był wymarzony dla świdniczanek. Biało-zielone zwyciężyły w pierwszym secie 25:13, górując nad rywalkami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Przyjezdne pozbierały się po nokaucie i fantastycznie wróciły do gry. Druga odsłona to wyrównana walka. Rozpoczęło się od minimalnego prowadzenia świdniczanek, ale chwilę później było 13:13. W drugiej połowie partii przewagę uzyskały zawodniczki ze Śląska, wygrywając 25:22 i doprowadzając do remisu 1:1. Oponentki poszły za ciosem i wygrały trzecią odsłonę 25:19. Taka sytuacja nie podłamała naszych zawodniczek, które zwarły szyki i bardzo mocno podkręciły tempo w czwartym secie. Silesia rozpoczęła co prawda od prowadzenia 10:7, ale później dzieliły i rządziły już tylko nasze siatkarki. Szybko rozpoczęły pogoń, a następnie błyskawiczną ucieczkę, zakończoną rezultatem 25:19. Decydująca, piąta partia przez większość czasu przebiegała pod dyktando przeciwniczek – 5:4, 7:5, 9:7 i 13:12. W decydujących momentach szalę zwycięstwa na swoją stronę przeciągnęły świdniczanki, wygrywając 15:13, a cały mecz 3:2!

W niedzielę, 22 kwietnia drugie spotkanie pomiędzy obiema ekipami. Początek meczu w hali na Zawiszowie o 17.00!

/FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułCzas start! Rozpoczynamy 46. Rajd Świdnicki Krause! [FOTO/VIDEO]