Strona główna Sport Siatkówka Siatkarki MKS-u w finale MP juniorek!

Siatkarki MKS-u w finale MP juniorek! [FOTO]

4

Po przegranej na inaugurację turnieju z ekipą z Mysłowic i zwycięstwie nad San-Pajdą Jarosław, siatkarki MKS-u Świdnica potrzebowały wygranej, by awansować do finału mistrzostw Polski juniorek. Udało się, podopieczne Marka Olczyka pokonały MKS Dąbrowę Górniczą 3:1 i są w najlepszej ósemce w kraju.

IMG_3531

Pierwszy set nie zapowiadał szczęśliwego zakończenia. Rywalki szybko uzyskały przewagę, w drugiej połowie partii ją powiększyły, by wygrać ostatecznie 25:19. W drugiej odsłonie oba zespoły zdobywały punkty seriami. Zaczęło się od prowadzenia dąbrowianek 8:3, potem świdniczanki wyrównały na po 15. Od tego momentu cały nasz zespół grał świetnie i nie pozwolił rywalkom na zbyt wiele. Dzięki temu wygrał drugą partię 25:18. W trzecim secie świetnie serwowała Ola Druciak i to głownie dzięki jej dyspozycji MKS prowadził na początku 6:0. W miarę upływu czasu podopieczne Marka Olczyka powiększyły przewagę i spokojnie kontrolowały przebieg seta, którego wygrały 25:16. Czwarta partia była najbardziej wyrównana. Nasze zawodniczki w pierwszej połowie partii prowadziły kilkoma punktami. W końcówce przyjezdne dogoniły MKS, ale w najważniejszym momencie skuteczne ataki Ewy Woźniak dały nam upragniony awans do finałów mistrzostw Polski, po wygranej w czwartej partii 25:23.

MKS Dąbrowa Górnicza- MKS Świdnica 1:3 (25:19,18:25, 18:25, 23:25)

MKS: Krusiewicz, Bernaciak, N. Gezella, M. Gezella, Druciak, Olczyk, Woźniak, Woszczyńska
Wyniki turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorek w siatkówce:
MKS Świdnica Silesia- Volley Mysłowice 0:3 (17:25, 19:25, 21:25)
MKS San-Pajda Jarosław- MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (22:25, 27:25, 25:15, 25:21)
Silesia Volley Mysłowice- MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:12, 25:17, 25:13)
MKS Świdnica- MKS San-Pajda Jarosław 3:1 (25:16, 25:17, 12:25, 25:13)
MKS San-Pajda Jarosław- Silesia Volley Mysłowice 1:3 (14:25, 25:22, 14:25, 19:25)
MKS Dąbrowa Górnicza- MKS Świdnica 1:3 (25:19, 18:25, 18:25, 23:25)

/FOTO: Adam Krawczyk/