Rzecznik Praw Obywatelskich w Świdnicy

Rzecznik Praw Obywatelskich w Świdnicy

11
PODZIEL SIĘ

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar będzie spotykał się z mieszkańcami województwa dolnośląskiego. Odwiedzi także Świdnicę. Podczas tej wizyty chciałby porozmawiać o najważniejszych problemach dostrzeganych przez mieszkańców i organizacje społeczne.

Adam Bodnar, zdjęcie ze strony RPO

Adam Bodnar w Świdnicy będzie gościł 29 marca. Spotkanie, skierowane przede wszystkim do organizacji pozarządowych rozpocznie się o godzinie 10.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida, (ul. Franciszkańska 18). Szczegółowy program spotkań RPO i formularz rejestracyjny:
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/spotkania-regionalne-rpo-na-dolnym-slasku

To kolejna wizyta regionalna RPO – wcześniej Adam Bodnar był w województwie zachodniopomorskim, na Podlasiu i Suwalszczyźnie, w Kielcach, w Poznaniu, na Podkarpaciu, w Koninie, a także w Łodzi, Skierniewicach i Piotrkowie Trybunalskim, Słupsku, w Radomiu, na Warmii i Mazurach, Lubelszczyźnie, w Małopolsce i na Opolszczyźnie. Te wizyty przekładają się na konkretne działania na rzecz obywateli – dzięki nim RPO może nie tylko analizować poszczególne problemy pod względem prawnym, ale też starać się pomóc w ich rozwiązywaniu. Może m.in. zwracać uwagę władzom publicznym i wpływać na zmianę prawa – informuje biuro RPO. – Mamy nadzieję, że wizyta w województwie dolnośląskim także zaowocuje nowymi tematami, którymi RPO będzie się mógł zająć. Adam Bodnar powtarza bowiem, że Rzecznik Praw Obywatelskich nie może ograniczać się do analizy dokumentów. Musi rozmawiać z ludźmi, dowiadywać się, jakie są ich problemy, wspólnie z nimi szukać rozwiązań.

/opr. red./

 • michbaner

  To nie jest rzecznik praw obywatelskich. To jest rzecznik PO. Nikt go tutaj nie zapraszał.

  • Violetta Ostrowska

   i nikt nie zmusza michbaner-a żeby poszedł na to spotkanie . Można iść na inną imprezę (nawet na kolanach). Nie masz problemów do rozwiązania – nie masz nic do powiedzenia.

   • michbaner

    Mam jeden problem do rozwiązania. Odwołać ze stanowiska niedorzecznika praw PO niejakiego A bodnara.

    • henryk

     Chyba te uwielbienie PiS całkiem Ci w głowie namieszało i nie wiesz co pisać.

  • henryk

   Ciebie też nikt nie zapraszał i nikt do niczego nie zmusza.

 • zeus

  niech nauczy dorosłych kultury, bo dzieci i młodzież biorą z nich przykład, a że korzystanie z praw obywatelskich przerosło co niektórych (wulgarne manify) to taka lekcja byłaby skorzyścią dla wszystkich.

 • BA

  Nie po raz pierwszy Bodnar sprzeniewierza się złożonemu ślubowaniu, w którym zobowiązał się bezstronnie bronić praw i wolności wszystkich obywateli. W ciągu jednego roku swego urzędowania wielokrotnie dał się poznać jako stronniczy rzecznik ideologicznych postulatów grup LGBT, których interes stawia ponad konstytucyjnymi gwarancjami praw obywateli.

  Zamiast bronić wolności gospodarczej, wolności sumienia, słowa, myśli i wolności badań naukowych, angażuje autorytet swojego urzędu w celu ich ograniczenia w imię roszczeń wysuwanych przez natarczywą subkulturę LGBT. Działa też przeciwko chronionej konstytucyjnie tożsamości małżeństwa, jako związku kobiety i mężczyzny.

  To Adam Bodnar podjął interwencję przeciwko Urzędom Stanu Cywilnego, które nie chciały ułatwiać zawierania sprzecznych z porządkiem konstytucyjnym związków jednopłciowych.

  • henryk

   A czy kiedykolwiek zwracałaś się do RPO w jakiejś sprawie?Ja jak dotąd nie mogę narzekać,bo kiedy tylko zwracałem się o pomoc prawną to zawsze ją otrzymałem,jeśli była możliwa.Bardzo szybko uzyskuje też odpowiedzi i podpowiedzi.Z radością pójdę na spotkanie.

   • BA

    Patrząc na inne Twoje wpisy zadam pytanie: Henryku, dlaczego tak często stajesz po stronie antywartości?

 • Natalia

  Jaki aktywny , ze niby obywatele chca sie z nim spotkac………. za pozno,

  • henryk

   Na ni nigdy nie jest za póżno puki życie trwa.