Remont odcinka drogi Bystrzyca Górna – Lubachów

Remont odcinka drogi Bystrzyca Górna – Lubachów

4
PODZIEL SIĘ

Droga powiatowa na odcinku Bystrzyca Górna-Lubachów będzie remontowana. Wartość zadania to kwota ponad 1,27 mln zł. Środki finansowe w całości pochodzić będą z budżetu powiatu świdnickiego.
Umowa z wykonawcą podpisana została 17 maja. Obecnie trwają prace przygotowawcze.  Jak informują przedstawiciele Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami, ale remontowany odcinek nie będzie wyłączony z ruchu.  Wykonawca ma 10 tygodni na realizację inwestycji. Prace remontowe obejmować będą m.in. frezowanie nawierzchni bitumicznej, wykonanie nakładki asfaltowej, miejscową naprawę kanalizacji deszczowej wraz ze studzienkami ściekowymi, malowanie linii krawędziowych oraz wymianę poboczy.

/Urząd Gminy w Świdnicy/

 • Swidniczanin

  Wreszcie! Ta droga woła już o pomstę do nieba!

  • KrissKross

   Jak 90% dróg w powiecie i mieście Świdnica. Ofiar Oświęcimskich to są standardy ukraińskie – łata na łacie na poprzedniej łacie i do tego podeptana przez drogowca. Wystarczy pojechać w Polskę i zobaczyć różnicę, bo kasy z schetynówek było sporo i samorządy skrzętnie to wykorzystały nie tylko remontując ale budując nowe. Pomijam fakt, że bruk zostawia się jedynie w ścisłej zabudowie starówki, ale do tego „dziady zabuskie” mentalnie nie dorosły.

   • Swidniczanin

    Ale z tego, co pamiętam to Ofiar Oświęcimskich była kiedyś robiona i nie stwierdziłem tam jakiejś tragedii choć są łaty. Tutaj zaś zupełnie nic – w Bystrzycy Górnej jest „ser szwajcarski”. Jedynie zrobili kawałek przy wyjeździe z Lubachowa.

 • aszka

  Wreszcie jeżdżę codziennie do pracy tą drogą i wpadam w coraz nową dziurę w jezdni. Amortyzatory auta już się cieszą:)