Reklama znika, posłanka przeszła do PO. Co z biurem Nowoczesnej?

Reklama znika, posłanka przeszła do PO. Co z biurem Nowoczesnej?

14
PODZIEL SIĘ

Z okien biura poselskiego Joanny Augustynowskiej w Świdnicy usuwana jest reklama Nowoczesnej. – Biuro Nowoczesnej zostaje – zapewnia Wojciech Rut, szef świdnickich struktur partii Ryszarda Petru. Przekonuje, że chodzi jedynie o dostosowanie się do wymogów miasta w ramach polityki reklamowej. Dzisiaj Joanna Augustynowska wraz z trojgiem innych posłów Nowoczesnej przeszła do klubu Platformy Obywatelskiej.

Usuwanie reklam z szyb zbiegło się w czasie z zamieszaniem wokół posłanki Joanny Augustynowskiej. Po medialnych doniesieniach o jej planach przejścia do PO szef Nowoczesnej zadecydował o zawieszeniu w prawach członka Nowoczesnej. Mimo wielu prób portalowi Swidnica24.pl nie udało się skontaktować się z Joanną Augustynowską. Jak podaje Gazeta Wyborcza, ten sam problem miało także kierownictwo partii. Joanna Augustynowska wydała tylko oświadczenie: „Zaangażowałam się w budowanie.Nowoczesnej od początku, aby następnie przez ostatnie półtora roku w Sejmie aktywnie reprezentować wyborców, którzy nam zaufali – nam, to znaczy wielu osobom, które poświęciły swój czas i energię na budowanie nowej jakości w polityce. Uważam decyzję o zawieszeniu mnie za nieuzasadnioną, absurdalną, a cała sytuacja jest dla mnie bolesnym zaskoczeniem. W związku z powyższym moja dalsza współpraca w Klubie Nowoczesnej jest niemożliwa.”

Jak powiedział Swidnica24.pl Wojciech Rut, biuro przy ulicy Trybunalskiej będzie nadal biurem Nowoczesnej, a w tej chwili trwają rozmowy z innymi posłami dolnośląskiej partii, którzy mogliby je przejąć po poseł Augustynowksiej. Rut dodaje, że posłanka nadal jest członkiem partii, nie została wykluczona a jedynie zawieszona. – Dzisiejsze usuwanie szyldów z szyb ma związek z wymogami miasta w ramach polityki reklamowej – twierdzi szef świdnickiej Nowoczesnej.

Już po rozmowie z Wojciechem Rutem posłanka Augustynowska zamieściła wpis na FB „Decyzja podjęta!”. Jej przejście do kubu PO potwierdziła posłanka tej partii Monika Wielichowska.

– Poseł Joanna Augustynowska nie jest już w strukturach .Nowoczesnej i nie jest także w strukturach Platformy Obywatelskiej. Jest jedynie w Klubie Parlamentarnym PO, ale nie jeszcze jej członkiem.To jest wola poseł Joanny Augustynowicz. Szanuję i uważam, że miała do tego takie prawo, jeżeli nie mogła się odnaleźć w Nowoczesnej – powiedział Wojciech Rut po południu. – Biuro należy do Joanny Augustynowskiej, ale nasze rozmowy szły w tym kierunku, że to jest biuro, które zostało stworzone przez świdniczan, więc zostaje w strukturach Nowoczesnej. Mamy zapewnienie od pani poseł, że zgodzi się na każdego posła, którego my wskażemy. Jest to jedno z najładniejszych biur w Polsce. Chcielibyśmy, by był to poseł, który będzie nas mocno reprezentował na naszym terenie.

Szef świdnickiej Nowoczesnej dodał, że nazwisko nowego posła zostanie podane za około 2 tygodnie.

/asz/

 • Nie usuwajcie konta!

  Chcemy tam znowu Pierogarnię! 🙂

  • Kowalczykowski

   dobrze, że miasto sie wzięło za sprzątanie syfu reklamowego z centrum i nie tylko, bo zauważyłem już w kilku miejscach ostatnio, że znikają te syfki. w końcu i gratuluję determinacji, bo pamiętam że panowie skórski i pałac twierdzili cały czas że jak zwykle we wszystkim NIC SIE NIE DA . nie dało im sie zrobic parkow, sciezek, obiektow sportowych czy chodnikow.

   • Młody

    proponuje zerknąć na witryny biura punktu turystycznego oraz lokali miejskich do wynajęcia w rynku 😉 100% oklejonych szyb

  • zgrywus

   dokładnie to miałem napisać !!

 • Franek

  Szczury uciekają z tonącego okrętu…

  Oj, a taka ta platforma była niedobra … w kampanii wyborczej i miało być już tylko nowocześnie i cudownie. 🙂

 • Lech Bokszczanin

  Bez sensacji moi drodzy. Reklama znika, ponieważ miasto nas o to poprosiło. A ma to związek ze zmianami, które mają dotyczyć wszystkich witryn w ścisłym centrum miasta.

  Pozdrawiam

  • Pepe Reina

   Dla PISiorków i tak ma to znaczenie symboliczne. Oni zawsze doszukują się rzeczy, których nie ma…

   • Nie usuwajcie konta!

    E tam zaraz doszukują. Po prostu łacha z Was drzemy 🙂

    • Pepe Reina

     Po pierwsze nie „z Was”, a po drugie śmiesznie jest się śmiać się z poważnego defektu psychologiczno-społecznego 🙂

     • Niedzielny Rowerzysta kocha BM

      Twierdzisz że elektorat N ma defekt? Ty PISiorze!

     • Pepe Reina

      Yhm, bez wątpienia mamy tu do czynienia z defektem…

 • zgrywus

  Ogólnie jestem za tym żeby usunąć z centrum wszystkie banki i tego typu pseudo biura.. bo w biurach się pracuje nie ? To ma być miejsce odpoczynku od takich rzeczy.
  PS. Słyszałem że nowocześni ostatnio sadzili w 15 osób jedno drzewo na Małgosi. To musiało być show dopiero.

  • Młody

   Rozumiem ze maja stać same pustostany i niszczeć 😉 Może warto ruszyć tym co powinno być pomiędzy uszami zanim się napisze jakąś totalną głupotę . Proszę przejść się po centrum i zobaczyć ile jest pustych lokali . Tylko na Trybunalskiej jest kilka .

   • swidniczaninodurodzenia

    bo poza bankami nikogo na nie nie stać. wynajęcie lokalu w centrum rzadko wynosi mniej niż 2 tys/mc.