Strona główna Sport Piłka ręczna Punkt juniorów ŚKPR-u na inaugurację sezonu

Punkt juniorów ŚKPR-u na inaugurację sezonu

0

Tegoroczni mistrzowie Polski juniorów młodszych rozpoczęli pierwszy sezon w kategorii juniorów. Na przywitanie z tymi rozgrywkami ŚKPR Świdnica zremisował w Lubinie z Zagłębiem. Bonusowy drugi punkt za zwycięstwo w konkursie rzutów karnych powędrował na konto rywali.

Dolnośląska Liga Juniorów wystartowała w środę, 13 września. Podopieczni Krzysztofa Terebuna grają niższym rocznikiem (2000 i młodsi) i celem nadrzędnym na ten sezon jest przede wszystkim ogrywanie się ze starszymi zespołami. W meczu z Zagłębiem świdniczanie byli bardzo blisko wywalczenia wygranej. Prowadzili przez większą część meczu. Na początku drugiej połowy była to przewaga nawet czterech goli. Niestety, w końcówce spotkania ŚKPR nieco się pogubił, rywale doprowadzili do remisu po 27, a w konkursie rzutów karnych zwyciężyli 3:1. Przypomnijmy, że od tego sezonu, podobnie jak w rozgrywkach seniorów za zwycięstwo w regulaminowym czasie drużyna otrzymuje trzy punkty. Za remis obie ekipy dostają jedno „oczko”, a stawką drugiego punktu jest konkurs rzutów karnych. – Gramy młodszym rocznikiem, ale to nie usprawiedliwia „boiskowej herezji” w ostatnich minutach gry. Sami zrobiliśmy wszystko, żeby tego meczu nie wygrać – surowo zrecenzował występ zespołu trener Krzysztof Terebun. Kolejny mecz świdniczanie rozegrają 27 września we Wrocławiu ze Śląskiem.

Zagłębie Lubin – ŚKPR Świdnica 27:27 (13:16), k. 3:1

ŚKPR: Wiszniowski, Jabłoński – Chmiel 7, Borowski 5, Paleń 4, Etel 3, Kopyciak 2, Starosta 2, Pęczar 2, Kozak 1, Zaremba 1, Ingram, Lepka, Wieczorek