Przedstawiciele sportu motorowego wyróżnieni

Przedstawiciele sportu motorowego wyróżnieni [FOTO]

0
PODZIEL SIĘ

Mistrzowie sportu motorowego, sędziowie i działacze Polskiego Związku Motorowego na Dolnym Śląsku, a także partnerzy i sponsorzy spotkali się w sobotę, 20 stycznia w Zamku Książ, aby podsumować sezon 2017. W uroczystej gali uczestniczyło blisko dwieście osób.

Miniony rok owocował we wspaniałe sukcesy naszych zawodników. A na naszym terenie odbyło się wiele prestiżowych imprez. Jeszcze do niedawna sport motorowy na naszym terenie zdominowany był przez rajdy samochodowe, a teraz widać, że prym wiodą motocykle – podkreśla Prezes Zarządu Okręgowego we Wrocławiu Bogusław Piątek.

Uroczyste zakończenie sezonu w sportach motorowych na Dolnym Śląsku, przygotowane przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego we Wrocławiu już tradycyjnie odbyło się w Wałbrzychu w Sali Maksymiliana (Zamek Książ). Uczestniczyli w nim m.in. zawodnicy, którzy w 2017 roku osiągnęli wybitne wyniki w różnych dyscyplinach, w tym tytuły mistrzowskie w kraju, strefie i Europie, a także działacze, sponsorzy i partnerzy imprez najwyższej rangi.

Podczas prestiżowego spotkania Minister Sportu odznaczył prezesa Bogusława Piątka Złotą Odznaką Zasłużony dla Sportu. Medal z upoważnienia ministra wręczył Robert Korzeniowski, reprezentujący Wojewodę Dolnośląskiego. Z kolei Polski Związek Motorowy wręczył działaczom odznaki honorowe – złote, srebrne i brązowe. Otrzymali je: Mieczysław Haber, Tadeusz Kiersnowski, Adrian Klejner, Grzegorz Skiba, Grażyna Stambułka, Eunika Zbrzeźna-Kiersnowska i Wojciech Panek.

Wyróżnienia dla zawodników i klubów – sukcesy sportowe

SPORT SAMOCHODOWY – Inter Cars Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski
Paweł Krysiak i Paweł Gacek – Mistrzowie Polski w klasie 4F,
Szymon Rusin i Paweł Ferdek – Wicemistrzowie Polski w klasie Open 2WD
Jarosław Hryniuk – II Wicemistrz Polski w klasie 4

SPORT SAMOCHODOWY – Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski
Rafał Serafinowicz – Mistrz Polski w klasyfikacji grupy N
Jacek Handl – Wicemistrz Polski w klasyfikacji grupy A/PL
Marcin Dopierała – II Wicemistrz Polski w klasyfikacji grupy A/PL

SPORT SAMOCHODOWY – Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych w ramach Historycznych Rajdów na Regularność
Krzysztof Dulewicz/Maja Dulewicz – II Wicemistrzowie Polski w klasie tradycyjnej
Jacek Miller – II Wicemistrz Polski w klasie sportowej
Stanisław Postawka/Anna Postawka – Mistrzowie Polski w klasie sportowej

SPORT SAMOCHODOWY – zawodnicy startujący za granicą
Grzegorz Grzyb – Wicemistrz Europy Strefy Centralnej FIA w klasie 2 oraz Rajdowy Wicemistrz Słowacji w klasyfikacji generalnej oraz Wicemistrz Słowacji w klasie 2
Adrian Wronkowski – I miejsce w Rajdowym Pucharze Europy Centralnej FIA w grupie ERT3

SPORT SAMOCHODOWY – Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Dolnego Śląska, Rajdy Okręgowe
Rafał Zabuski/Adam Jaros – Mistrzowie RSMDŚl, Klasyfikacja Generalna i klasa RO2
Adrian Pawłowski/Mateusz Pawłowski – Wicemistrzowie RSMDŚl, Klasyfikacja Generalna
Magdalena Misiarz / Jarosław Hryniuk – II Wicemistrzowie RSMDŚl, Klasyfikacja Generalna
Michał Kwieciński / Sebastian Dwornik – Mistrzowie RSMDŚl, klasa RO1
Mirosław Sówka/Kamil Milej – Mistrzowie RSMDŚl, klasa RO3
Janusz Han / Dariusz Han – Mistrzowie RSMDŚl, klasa OPEN N
Mateusz Bojanowski / Andrzej Ksyt – Mistrzowie RSMDŚl, klasa OPEN 2WD

SPORT SAMOCHODOWY – Amatorskie Samochodowe Mistrzostwa Dolnego Śląska SKJS
Aleksander Terlecki / Bartosz Załużny – Mistrzowie ASMDŚl, Klasyfikacji Generalnej i w klasie SK5
Maciej Wiatrak / Jarosław Wiatrak – ex aequo Wicemistrzowie ASMDŚl w Klasyfikacji Generalnej i klasa SK5
Igor Bartołd / Paweł Wiśniewski – ex aequo Wicemistrzowie ASMDŚl w Klasyfikacji Generalnej
Marcin Zaworski / Łukasz Zaworski – II Wicemistrzowie ASMDŚl, klasa SK5
Krzysztof Trybus/Daniel Trybus – Mistrzowie ASMDŚl, klasa SK1
Grzegorz Trzeciak / Tomasz Szel – Wicemistrzowie ASMDŚl, klasa SK1
Grzegorz Papierski / Izabela Papierska – II Wicemistrzowie ASMDŚl, klasa SK1
Daniel Markiewicz / Cezary Banach – Mistrzowie ASMDŚl, klasa SK2
Szymon Szyszkowski / Mateusz Chmielewski – Wicemistrz ASMDŚl, klasa SK2
Piotr Gładysz / Przemysław Pławecki – II Wicemistrzowie ASMDŚl, klasa SK2
Maciej Zając / Mariusz Zając – Mistrzowie ASMDŚl, klasa SK3
Przemek Krysztowiak / Jakub Machnikowski – Wicemistrzowie ASMDŚl, klasa SK3
Mateusz Sznajderski / Michał Majewski – II Wicemistrzowie ASMDŚl, klasa SK3
Igor Bartołd / Paweł Wiśniewski – Mistrzowie ASMDŚl, klasa SK4
Michał Słupski / Mateusz Siemienkiewicz – Wicemistrzowie ASMDŚl, klasa SK4
Mateusz Koziarski / Rafał Dziki – II Wicemistrzowie ASMDŚl, klasa SK4

SPORT MOTOCYKLOWY – Mistrzostwa Polski Cross Country
Paweł Szturomski – Mistrza Polski w klasie Senior 1
Damian Azmin – II Wicemistrza Polski w klasie Junior

SPORT MOTOCYKLOWY – Mistrzostwa Polski Motocross
Automobilklub Głogów – II Wicemistrz Polski w klasyfikacji klubowej w klasie Senior
Karolina Jankowiak – II Wicemistrz Polski Motocross w klasie MX Kobiet, II miejsce w Pucharze Polski Motocross w klasie MX Kobiet

SPORT MOTOCYKLOWY – Mistrzostwa i Puchar Słowacji
Mariusz Kruczek – III miejsce w Alpe Adria Cup 1000, III miejsce w Pucharze Polski Wyścigach w klasie Rookie 1000
Bartłomiej Cabała – Mistrz Alpe Adria w klasie Senior Supersport/Moto2

SPORT MOTOCYKLOWY – Puchar Polski Trial
Kacper Błaszczyk – III miejsce w Pucharze Polski w klasie Maluch
TMSM Sparta Wrocław – III miejsce w Pucharze Polski Trial w klasyfikacji klubowej, III miejsce w Klubowym Pucharze Polski Cross Country

SPORT MOTOCYKLOWY – Classic Trial
Sebastian Lonycz – III miejsce w Classic Trial
Zbigniew Łubkowski – I miejsce w Classic Trial

SPORT MOTOCYKLOWY – Mistrzostwa Strefy Południowo-Zachodniej Polski Trial
Wojciech Zieliński – II Wicemistrz Strefy Płd-Zach Polski klasie Weteran
Zbigniew Łubkowski – Wicemistrz Strefy Płd -Zach Polski klasie Weteran
Krzysztof Paluch – Mistrz Strefy Płd-Zach Polski klasie Weteran
Miłosz Prościak – II Wicemistrz Strefy Płd-Zach Polski klasie Junior
Kacper Błaszczyk – Mistrz Strefy Płd-Zach Polski klasie Junior
Artur Wiktorski – III miejsce w Mistrzostwach Strefy Płd-Zach Polski w klasie Amator
Tomasz Łaczek – II miejsce w Mistrzostwach Strefy Płd-Zach Polski w klasie Amator
Piotr Cichoń – I miejsce w Mistrzostwach Strefy Płd-Zach Polski w klasie Amator
TMSM Sparta – Klubowy Mistrz Strefy Płd – Zach Polski Trial

SPORT MOTOCYKLOWY – Puchar Polski Enduro i Cross Country
Adam Kowalski – II miejsce w Pucharze Polski Enduro w klasie Junior, II miejsce w Pucharze Polski Cross Country w klasie Junior
Adam Kania – II miejsce w Pucharze Polski Enduro w klasie E1, III miejsce w Pucharze Polski Cross Country w klasie Senior

SPORT MOTOCYKLOWY – Puchar Polski Motocross
Grzegorz Jankowiak – III miejsce w Pucharze Polski Motocross w klasie MX Masters
Dawid Słaby- III miejsca w Pucharze Polski w konkurencji sportu motocyklowego „Motocross” w klasie MX2C

SPORT MOTOCYKLOWY – Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej -Motocross
Justyna Melech – II Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX Kobiet
Dawid Słaby – Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX2C
Karolina Jankowiak – Mistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX Kobiet

SPORT MOTOCYKLOWY – Puchar Polski Cross Country
Marek Kreja – I miejsce w Pucharze Polski Cross Country w klasie Quad Master

SPORT MOTOCYKLOWY – Puchar Polski Wyścigi Motocyklowe
Krzysztof Borys – III miejsce w Pucharze Polski w klasie Open Moto 3

SPORT ŻUŻLOWY
Szymon Woźniak – Mistrz Polski w Indywidualnych Mistrzostwach Polski
Maksym Drabik – Indywidualny Mistrz Świata Juniorów, zdobywca Srebrnego Kasku oraz Drużynowego Mistrza Świata Juniorów
Maciej Janowski – Mistrz The World Games 2017 oraz zdobywca Drużynowego Pucharu Świata
Andzejs Lebedevs – Indywidualny Mistrz Europy
Vaclav Milik – II Indywidualny Wicemistrz Europy
Tai Woffinden – II Indywidualny Wicemistrza Świata
Klub Ekstra Ligi Żużlowej – Betard Sparta Wrocław – Drużynowy Wicemistrz Polski Juniorów

SPORT KARTINGOWY
Sławomir Murański – I miejsce w Rotax Max Challenge Poland w klasyfikacji generalnej w kat. DD2 Masters oraz Mistrz Polski w Kartingowych Mistrzostwach Polski Rotax Max w kat. Rotax
DD2 Masters
Klub – TMSM Sparta Wrocław – II miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Polski w klasyfikacji klubowej generalnej w kat. Rotax DD2 Masters i II Wicemistrz Polski w kat. Rotax DD2 Max

Wyróżnienia dla organizatorów za organizację imprez

SPORT SAMOCHODOWY
Automobilklub Ziemi Kłodzkiej – 51. Rajd Dolnośląski – 4 Runda w cyklu Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i 4. Runda Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski
Automobilklub Sudecki – 45. Rajd Świdnicki – KRAUSE – 1 Runda w cyklu Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i 2. Runda Motul Historycznych Rajdowych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski
Klub Sportowy G4 – cykl imprez samochodowych Tarmac Masters 2017
Legnickie Towarzystwo Automobilowe – XIII Międzynarodowy Legnicki Rajd Pojazdów Zabytkowych

SPORT MOTOCYKLOWY
Automobilklub Głogów – 3. Runda Motocrossowych Mistrzostw Polski klasy MX Quad
Wałbrzyskie Stowarzyszenie „Chełmiec” – 1. i 2. Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Enduro
Towarzystwo Miłośników Sportów Motorowych „Sparta”Wrocław – 9. i 10. Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Trial

CARAVANING
Automobilklub Sudecki – 3. Runda Caravaningowych Mistrzostw Polski i Młodzieżowego Konkursu Caravaningowego