Strona główna Sport Piłka nożna Przedsezonowy remis Polonii ze Ślęzą

Przedsezonowy remis Polonii ze Ślęzą

0

Piłkarze Polonii Świdnica zremisowali 1:1 z ligowym rywalem Ślęzą Wrocław w swoim trzecim spotkaniu przed startem sezonu III-ligi dolnośląsko-lubuskiej. Biało-zieloni zaprezentowali się bardzo przyzwoicie, szczególnie w pierwszych 45 minutach (mimo, że do przerwy rywale prowadzili 1:0), po zmianie stron było już nieco więcej niedokładności z obu stron, które wynikało przede wszystkim ze zmęczenia spowodowanego grą w dużym upale.

Świdniczanie rozpoczęli z dużym impetem, grą w formacji defensywnej pewnie sterował Jarosław Lato, w środku pola dzielił i rządził Marcin Morawski rozrzucając piłkę do naszych skrzydłowych Kamila Kukli i Szymona Borowego, a także do aktywnego w dzisiejszym pojedynku Mateusza Jarosa grającego na szpicy. W 16. minucie Morawski dobrze wypuścił naszego napastnika, ale w tej sytuacji szybszy był golkiper gości. Kilka minut później dobrą piłkę na prawym skrzydle dostał Szymon Borowy, dośrodkował ją w pole karne, a tam mocnym strzałem popisał się Morawski – na nasze nieszczęście intuicyjną interwencją popisał się bramkarz przyjezdnych. Z rzutu wolnego próbował jeszcze uderzać Lato, ale również bez efektu bramkowego. Ślęza nie składała broni wyprowadzając coraz to groźniejsze kontry. Stojący w naszej bramce Kot w 32. minucie zdołał jeszcze uratować nasz zespół przed utratą bramki broniąc sytuację jeden na jednego, ale chwilę później był już bezradny, kiedy to na listę strzelców wpisał się Brusiło. Do przerwy mieliśmy 1:0 dla wicemistrzów III-ligi dolnośląsko-lubuskiej z minionego sezonu.

Po przerwie coraz bardziej dawało o sobie znać zmęczenie, na boisku było zatem znacznie więcej miejsca. W pierwszych minutach groźniejsi byli wrocławianie, czyste konto zdołał jednak zachować Wierzbicki. W 65. minucie Lato dograł do Morawskiego i poszedł za akcją będąc faulowanym w polu karnym. Sędzia pokazał na jedenasty metr, a rzut karny pewnie wykorzystał Fojna doprowadzając do remisu. Do końca starcia obie ekipy miały swoje szanse, ale rezultat nie uległ już zmianie. Polonia Świdnica zremisowała 1:1 ze Ślęzą Wrocław. Po raz kolejny obie ekipy spotkają się już 28 sierpnia w Świdnicy, kiedy to odbędzie się spotkanie 5. kolejki sezonu 2013/2014 III-ligi dolnośląsko-lubuskiej.

Polonia Świdnica – Ślęza Wrocław 1:1 (0:1)

Polonia: Kot, Skrypak, P. Salamon, Lato, Luber, G. Borowy, Fojna, Kukla, Morawski, Sz. Borowy, Jaros oraz Wierzbicki, Dec, M. Salamon, Pietrzykowski, Furmankiewicz, Kalka, Burszta, Miętkiewicz

Ślęza: Weglarski, Kątny, Przystalski, Bielski, Molski, Flejterski, Janas, Brusiło, Niewiadomski, Zieliński, Rajter oraz Salamaga, Karwowski, Celuch, Jamrozowicz, Kowalski